Että se kauppa ottaa ihan oikeesti pattiin: aina otetaan hinnat väärin ja yläkerta on niin sekaisin, että sieltä ei viitsi edes vaateröykkiöistä itselleen lumppuja kaivella. todella epäsiisti tavaratalo. Saataisiinpa vihdoinkin Porvoon seudulle kunnon Prisma tai vastaava automarket!
Haukutaan Citymarket
Sartsa66
71178
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Sitte koskaan käyny Helsingin keskustan H&M:ssä? Sitä ennen sä et voi tietää mikä on sotkunen...
Kumpi HM? Aleksin vai Forumin?
Pahin vika Citymarketissa on se, että se aikoinaan tuli Porvooseen. Sen vuoksihan rakennettiin se karmaiseva vessankaakelilaatikko siihen paraatipaikalle. On varmaan kaupungin virkaatekevät aikoinaan nauttineet runsaskätisistä Keskon tarjoamista saunailloista.
Porvoossa on julkisivulautakunta! Ei voisi mitenkään uskoa, kun katselee keskustan julkisivuja.
... vielä purettiin pois sen kamalan huussin alta! Kyllä oli itku päästä kun aikanaan purettiin Porvoon paras disco ja tilalle tuli mokoma hökötys, josta ei edes palvelua saa! Kärryillä ei yläkerrassa mahdu vaatetankojen väliin. Kivaa lasten kanssa käydä ostoksilla, kun joudut koko ajan katsomaan käytävälle, ettei kukaan vie lasta tai pikemminkin ettei lapsi tipu kärryistä!
Juuh, se lasitalohan siinä kulmassa oli vuosikymmeniä edellä aikaansa: juuri nythän kaikki uudet toimitilat rakennetaan lasiakvaarioiksi. Ja kovemmalla talvipakkasellahan tuon julkisivu vain parani, kun jääkukkaset ilmeistyivät lasiseiniä kaunistamaan :-)
Joo.. viihdytän itteeni, kun oottelen parkkihalliin pääsyä laskeskelemalla noita pois rapistuneiden laattojen paikkoja... Niitähän löytyy!!! Kele ku pistää vihaksi luulis olevan rakennuksen omistajalla varaa rempata!!!