Voi kun vielä voisi kääriytyä siihen samaan turvallisuudentunteeseen ja olla tietämätön maailman pahuudesta.
http://www.youtube.com/watch?v=2E878LmabHw
http://www.youtube.com/watch?v=2E878LmabHw
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tämä oli toinen. Sanat tulevat vähintäänkin yhtä lähelle kuin silloin kauan sitten nuoruudessa.
http://www.youtube.com/watch?v=_eLMYg2Zc6M
Me lauloimme näitä lauluja ja emme tajunneet, kuinka paljon pahaa vl-uskon suojissa tapahtuu, enää en ole niin sinisilmäinen.
Sitä pahaa on kaikkialla. Se vain oli aikaa, jolloin tunsi elävänsä siinä maailman ainoassa paikassa, missä pahaa ei ollut. Vieläkin noita lauluja kuunnellessa tavoittaa sen saman tunnelman turvasta ja rauhasta, jotka silloin olivat sydämessä. Jälkimmäinen muistuttaa yhä, kuka on se, joka voi rauhan yhä antaa.
Nyt juuri se "maailman ainoa paikka, missä pahaa ei ollut" on plajastunut kaikkein puolustuskyvyttömimmille lei lapsille hirvittäviää hyväksikäyttöä sisältäneeksi ja vaaralliseksi paikaksi, jossa naiset ja lapset voivat huonosti. On myös tosi paljon masennusta nuorilla naisilla ja nuorilal äideillä varsinkin.