Mies laittoi ex vaimonsa

lapset kuriin.
Vihdoin, tätä päivää olen odottanut. Nyt lapset tulevat meille tarkalleen kun sovitaan silloinkun soivitaan ja lhtevät kun me niin haluamme.
Minua myös mies kuunteli ja saoin että haluan kaksi viikonloppu kuussa olla vaanoman perheen ja lasteni kanssa, ei vieraita lapsia häiritsemään elämäämme.


Nyt miehen lapset tulevat kaksi kertaa kuussa ja lähtevät sunnuntaina 10.00 aamulla kotiin, äitinsä hakee heidät tuosta pysäkiltä, joten me saamme jatkaa rauhassa sunnuntai aamua.

Lapset joutuvat meillä tkemään kotitöitä, auttamaan minua siivouksessa ja pyykeissä, ja tottelemaan minua täysin. Myös he joutuvat kutsumaan minua äidiksi jottei tarvi kaupoilla hävetä noita raasuja.
Kuri on nyt miehen lapsille laitettu, katotaan kuin kauan kestää. Sitten otamme heidät enää kerran kuussa.
Minä päätin mutta sitä ei miehen ex eukko tiedä.
14249
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

soivitaan
lhtevät
saoin
viikonloppu
vaanoman
tkemään
Lissu ei sulla ole mitään perhettä. Yksinäinen juoppo olet....

Äänestä

Minä laitoin myös mieheni ex vaimon kuriin. Siitä onmonta vuotta. Mies oli niin saamaton ettei saanut, mutta minä talsin hänen kotiin ja sanoin että se on nyt loppu! Meitä ei exät jalapset häiriköi! Se loppui siihen. Pitää olla tosi kovana, eikä lepsuilla. Exät ja lapset ovat miehelle menneen talven lumia eikä kuulu enää uuteen suhteeseen. Rahaa kärttävät ja haluavt kiristää miehen rahat. Minä en ikinä niin tekisi. On kurjaa kun exät häiriköi, meillä ei enää. Lapsetkin ovat pysyneet poissa kiitettävästi.

Äänestä
  • Onneksi et ole minun uusikko ! Meille tulee mun lapset joka viikonloppu mikäli uusikko haluaa pitää omat lapset meillä ! Ja minua hänen lapset kutsuu etunimellä ja vaikka en heidän isäksi/elättäjäksi rupea niin voin olla ystävällinen voidaan käydä syömässä,elokuvissa yms. Mutta asia 1. Uusikko ei sorsi minun lapsia !

    Äänestä

  • Ota tuikku murheeseen se helpottaa............

    Äänestä

  • kossu kirjoitti:

    Ota tuikku murheeseen se helpottaa............

    Ei kuule mulla on tosi hyvä olla pelimerkit on selvat kaikki lapset on saman arvosia uusikko ymmärtää sen eikä ex :t kummittele/säädä meillä.

    Äänestä

Hui, aika rohkeeta äitien antaa omat lapsensa täysin vieraan ja ulkopuolisen ihmisten käsiin. En kyllä uskaltaisi itse moiseen ryhtyä.
Ei mun lapseni kyllä menisikään vieraan ihmisen kotiin. Minä olisin erittäin huolissani lapsistani ja varmasti menisin mukaan.

Vaikka olisi ex miehen uusi nainen jota elättää, niin en sitli uskaltaisi antaa lapsiani sinne.
Kyllä olisi tehtävä täydellinen kysely, ja haastattelu ennenkuin lapseni voisin antaa vieraan ihmisen käsiin.

Miksi muuten monet niin haluaa? Eikö se ole kauheeta?

Olen tarkka äiti, joka valvoo lasten tekemisiä ja olemisia ja seuraa. Mutta ilmeisesti kaikki eivät välitä lapsistaan.

Äänestä
  • Tarkka ??? Ei et ole vaan tällanenPsykopaatti on usein narsistinen mutta narsisti on harvoin psykopaatti. Psykopaatin vuorovaikutus on sosiaalisesti sujuvaa, manipuloivaa, omanarvontuntoista ja usein patologista valehtelua. Tunne-elämä on pinnallista ja vastuutonta. Psykopaatti ei koe empatiaa, katumusta, pelkoa tai ahdistusta mutta hän voi näytellä tunteita melko vakuuttavasti. 

    Äänestä

  • Parempi ne siellä, kun juopon sekopoltsin mutsin luona.Tarkka sinä olet vaan tuon alkoholin kanssa.

    Äänestä

Oletko katkolla, kun niin ahistaa, haes kuule pottu viinaa niin lakkaa ahistamasta, ja huomaat että paras ystäväsi on viinapullo, ei mikään kuviteltu uusperhe.

Äänestä
  • Juo sinä vaan ne päiväkännit joka päivä, minä en.

    Mutta tottakai meitä kaikkia myös sukua on ahdistanut teito siitä että perheenrikkoja halusi juuri meidän lasten isän. Olihan hän todella hyvä isä, että kelpaa vaikka kenelle.

    Ahdistuskin loppuu aikanaan ja niin myös isän kaipuu. Mutta loppuuko isältä koskaan lasten kaipuu? ei varmaan, mutta itseään saa syyttää ettei lapset halua olla isänsä kanssa tekemisissä eikä hän saa olla lastenlapsille vaari. Hyvin harmi asia.

    Mutta jos itse pitää vapautta ja uusia sutturoita tärkeämpänä kuin omia lapsia, ei sille voi mitään eikä miehen kannata sitä surra, oma oli valinta. Nyt kärsikööt.

    Äänestä

Meidän uudessa perheessä ei siedetä ryppyileviä lapsia eikä härikkö exiä. Yksikääne xä ei tule meille. Lapset tottelee minua siinä missä isäänsäkin, olen heille uusi vastuullinen aikuinen, jolle ei ryppyillä, ja joka on yhdenvertainen isän kanssa. Äiti on se kolmas aikuinen jolle sitten kiukutellaan jos on tarvetta. Lasten henkinen roskakori.
Kun minä joudun olemaan lasten kanssa keskenään minä määrään ja minulta kysytään, ei äidiltä ei soitella eikä puhuta äidistä.

Minä kasvatan siinä missä mieskin.

Meille ie exät tule. Lpaset kun lähtee silloin on meillä rauha maassa.
Uskon että josku lapset vielä kiittävät minua kun olen saanut heistä hyvät aikuiset kasvatettua. Minä osaan kyllä.

Äänestä

Suomalaisen yhteiskunnan ongelma on äidit, jotka ensin tekevät perheen ja sitten rikkovat sen. Avioeroista jotain 90 prossaa on naisten hakemia, avoliitoista nyt puhumattakaan, joita susipareja nykyään piisaa jopa 60 prossaa kaikista ruokakunnista.

Äidit haluu ensin lisääntyä vaikka väkisin ja sitten eivät jaksakaan kakaroita hoitaa. Noh, heikunkeikun - ero vireille ja laajat tapaamiset sekä elatusmaksut, sittenhän pääsee porskuttamaan. On rahaa sidukkaan ja isä hoitaa lapsia tunnollisesti, niin pääsee itse lepattelemaan kylille.

Äänestä
  • "Isä hoitaa lapsia tunnollisesti!" Päivän paras vitsi.

    Tutkimusten mukaan miehet käyttävät enemmän alkoholia, pettävät useammin ja viettävät lapsen kanssa aikaa vähemmän.

    Äänestä

  • .... kirjoitti:

    "Isä hoitaa lapsia tunnollisesti!" Päivän paras vitsi.

    Tutkimusten mukaan miehet käyttävät enemmän alkoholia, pettävät useammin ja viettävät lapsen kanssa aikaa vähemmän.

    Kenenkäs tutkimuksia olet lukenut ... ...luulen että olet lukenut ainoastaan ne kohda mitkä sopii sun luuloihin.
    Odotas kun kijoitan kirjan mitä taxin etupenkiltä näkee...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


äidiksi miehen lapsi kirjoitti:

lapset kuriin.
Vihdoin, tätä päivää olen odottanut. Nyt lapset tulevat meille tarkalleen kun sovitaan silloinkun soivitaan ja lhtevät kun me niin haluamme.
Minua myös mies kuunteli ja saoin että haluan kaksi viikonloppu kuussa olla vaanoman perheen ja lasteni kanssa, ei vieraita lapsia häiritsemään elämäämme.


Nyt miehen lapset tulevat kaksi kertaa kuussa ja lähtevät sunnuntaina 10.00 aamulla kotiin, äitinsä hakee heidät tuosta pysäkiltä, joten me saamme jatkaa rauhassa sunnuntai aamua.

Lapset joutuvat meillä tkemään kotitöitä, auttamaan minua siivouksessa ja pyykeissä, ja tottelemaan minua täysin. Myös he joutuvat kutsumaan minua äidiksi jottei tarvi kaupoilla hävetä noita raasuja.
Kuri on nyt miehen lapsille laitettu, katotaan kuin kauan kestää. Sitten otamme heidät enää kerran kuussa.
Minä päätin mutta sitä ei miehen ex eukko tiedä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu