miten kattis alottaa tempuilu kun perus jutut osaan eli hypyt ja reilit mut muuta en osaa. miten aloittaa vaikka harjoittelemaan 180 asteen hyppyä.
tempuilu
,,,,.....
2
391
Vastaukset
- VilleKakkonen
Alotat vaan sen temppuilun tarpeeksi pienistä hyppyreistä. Rakenna vaikka ite jonnekki mettään tai johonki vastaavaan pieni hyppyri lumesta ja siitä pehmeään alastuloon temppuilua, niin ei voi kovin kipeää ainakaan käydä jos pannuttaa. Se on hyvä alku. 180 ja 360 asteen hyppyjä vaikka näin alkuun.
T. Entinen Freestyle hiihtäjä - laskija1
toi loi hyvä vinkki toi edellinen itekki alotin tolleen. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 991136
- 55752
Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat
https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe36646Ei näytä hyvältä
Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj39556Älä itke rakas.
Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...49510Jos vielä toivot...mies...
Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi48502- 32500
- 42462
- 34457
Olet hurmaava
Olet paras mies, joka on tullut vastaan. Sinussa on jotakin, mitä muissa ei ole. En vaan tiedä, mikä on oikein sinun su14451