miten kattis alottaa tempuilu kun perus jutut osaan eli hypyt ja reilit mut muuta en osaa. miten aloittaa vaikka harjoittelemaan 180 asteen hyppyä.
tempuilu
,,,,.....
2
319
Vastaukset
- VilleKakkonen
Alotat vaan sen temppuilun tarpeeksi pienistä hyppyreistä. Rakenna vaikka ite jonnekki mettään tai johonki vastaavaan pieni hyppyri lumesta ja siitä pehmeään alastuloon temppuilua, niin ei voi kovin kipeää ainakaan käydä jos pannuttaa. Se on hyvä alku. 180 ja 360 asteen hyppyjä vaikka näin alkuun.
T. Entinen Freestyle hiihtäjä - laskija1
toi loi hyvä vinkki toi edellinen itekki alotin tolleen. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä1083068Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri1582148IPCC romahtaa
Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl632122Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al421822- 1471474
Pelolla pakottaminen
Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha6241006- 100916
- 56808
- 81780
- 56739