Sexi ja epi

Loppu seki ilo

Muilla sama ongelma olen 48,vuotias mies sairastan epilepsia ja työkyvyttömyys eläkkeellä olen sexi ei onnistu enää eli ei seiso enää kaluni mistä apua,ja voiko sellasta ollakaan et sexi vielä onnistuis

5

340

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ravintoter.

      Vaikuttaako lääkityksesi asiaan?
      Kotikonsteina ovat ruisleipä tomaatti, poron kylki, poronsarviuute, korput ravintoterapiana, samoin E-vitamiinituotteet ja vehnänalkio luontaistuotekaupoista.

      Ota asia esille lääkärisi (tai lääkäreittesi) kanssa.

    • lekurilta

      hakemaan reseptiä viagraan tai cialikseen, niin taas pelittää.

      Itse käytän cialista, koska se sopii lääkkeeni kanssa.

    • miehen takia

      Halut katosivat mullakin kokonaan(!), tosin kun olin lääkkeitä jo muutaman vuoden syönyt. En tiedä mitä tapahtui, eikä neurologit ole ottaneet asiaa kovin vakavasti (heistä epilepsian selättäminen on sen verran tärkeää että haluista viis). Jotain olisi keksittävä. Pitää varmaan kääntyä muiden lääkärien puoleen.

    • kiinostunut

      Ei siihen suhtauduta vakavasti. Sitä pitää vaatia,että he hoitaa työnsä ja me saamme nauttia jatkossakin:)

    • Hugo.

      Itselleni myös sanottiin, että lääkkeeni veisi seksihalut. Jos niin on, että ne on mennyt, niin onnneksi niin. Eihän tässä muuta kerkeisi tehdä kuin etsiä seksiä ja katsoa pornoa.

      Oletko kokeillut netin pornoa tai pornofilmeja? Itselläni viagran turha kokeilu johti viikon kestävään erektioon ja hirvittävään kipuun sen jälkeen, kun kalu meni vinoksi. Joten kyllä siinä näköjään on sivuvaikutuksia joillekin, mutta ainakin olen kuullut vain Viagran parantavan paisivaisia. Auttaisiko kumppanin vaihto tai kokeilu?

      Seksi on kokonaisvaltaista ja jos haluja on ja ei saa, niin varmaan keljua, mutta jos ei ole haluja, niin riittää aikaa muuhun. Uskon, että kuntoilu ja urheilu auttaisi myös halujen heräämiseen. Kaikenlainen kokeilu... tosin varmaan olet jo kokeillut.

      Jos partneri haluaa ja suhde rakoilee seksin vuoksi, niin eiköhän sitä voi auttaa kielellä ja erilaisilla seksikaluilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      117
      6339
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      381
      6167
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      69
      6000
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      344
      3962
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      145
      2375
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      4
      2345
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      119
      1403
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      12
      1241
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      186
      1085
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      59
      887
    Aihe