Sexi ja epi

Loppu seki ilo

Muilla sama ongelma olen 48,vuotias mies sairastan epilepsia ja työkyvyttömyys eläkkeellä olen sexi ei onnistu enää eli ei seiso enää kaluni mistä apua,ja voiko sellasta ollakaan et sexi vielä onnistuis

5

363

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ravintoter.

      Vaikuttaako lääkityksesi asiaan?
      Kotikonsteina ovat ruisleipä tomaatti, poron kylki, poronsarviuute, korput ravintoterapiana, samoin E-vitamiinituotteet ja vehnänalkio luontaistuotekaupoista.

      Ota asia esille lääkärisi (tai lääkäreittesi) kanssa.

    • lekurilta

      hakemaan reseptiä viagraan tai cialikseen, niin taas pelittää.

      Itse käytän cialista, koska se sopii lääkkeeni kanssa.

    • miehen takia

      Halut katosivat mullakin kokonaan(!), tosin kun olin lääkkeitä jo muutaman vuoden syönyt. En tiedä mitä tapahtui, eikä neurologit ole ottaneet asiaa kovin vakavasti (heistä epilepsian selättäminen on sen verran tärkeää että haluista viis). Jotain olisi keksittävä. Pitää varmaan kääntyä muiden lääkärien puoleen.

    • kiinostunut

      Ei siihen suhtauduta vakavasti. Sitä pitää vaatia,että he hoitaa työnsä ja me saamme nauttia jatkossakin:)

    • Hugo.

      Itselleni myös sanottiin, että lääkkeeni veisi seksihalut. Jos niin on, että ne on mennyt, niin onnneksi niin. Eihän tässä muuta kerkeisi tehdä kuin etsiä seksiä ja katsoa pornoa.

      Oletko kokeillut netin pornoa tai pornofilmeja? Itselläni viagran turha kokeilu johti viikon kestävään erektioon ja hirvittävään kipuun sen jälkeen, kun kalu meni vinoksi. Joten kyllä siinä näköjään on sivuvaikutuksia joillekin, mutta ainakin olen kuullut vain Viagran parantavan paisivaisia. Auttaisiko kumppanin vaihto tai kokeilu?

      Seksi on kokonaisvaltaista ja jos haluja on ja ei saa, niin varmaan keljua, mutta jos ei ole haluja, niin riittää aikaa muuhun. Uskon, että kuntoilu ja urheilu auttaisi myös halujen heräämiseen. Kaikenlainen kokeilu... tosin varmaan olet jo kokeillut.

      Jos partneri haluaa ja suhde rakoilee seksin vuoksi, niin eiköhän sitä voi auttaa kielellä ja erilaisilla seksikaluilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      53
      907
    2. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      64
      657
    3. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      55
      650
    4. Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan

      Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli
      Jämsä
      43
      582
    5. Olen luovuttanut

      Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik
      Ikävä
      33
      553
    6. En välitä sinusta yhtään

      Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.
      Ikävä
      32
      528
    7. Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"

      Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      513
    8. Hyvä ihminen

      Koetko olevasi hyvä ihminen ja kohteletko toisia arvostavasti?
      Ikävä
      75
      457
    9. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      37
      446
    10. Nainen. Onko meissä

      Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
      Ikävä
      33
      435
    Aihe