Ihmettelen todella tätä uutisankkaa että meidän Naantali olisi kolmanneksi paras paikka asua kun ottaa huomioon palvelut. Olisi kiva kuulla muiden Naantalilaisten mielipiteitä asiasta että onko täällä muka kaikkea mitä ihminen tarvitsee? Huumoristisen tästä tekee se että Raisio on paljon heikompi palveluiden suhteen kun Naantalia. Uutisankka sanon minä!
Naantali muka kolmonen palveluissa
ei palvella
8231
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Minä vanhana ja sairaana tarvitsisin terveyskeskus palveluja ettei tarvitsisi aina lähteä Raisioon. Naantaliin pitäisi siis saada terveyskeskus. Taitaa joku sen tapainen nytkin jo olla, mutta ei siellä palvella eikä tiedetä yhtään mitään. Naantali tarvitsee siis terveyskeskuksen eikä mitään arvauskeskusta.
Terkkari toimii loistavasti ja en todella odota kunnalliselta palvelulta millin vertaa enempää.
Tilanne on paremminkin päinvastoin kuin pahansuovasti väität. Espoolaisen vieraamme sylilapsi tarvitsi lääkärissäkäyntiä ja kun äitee saatiin ylipuhuttua vilkaisemaan Naantalin viikonloppupäivystystä johon sitten pääsikin alle varttitunnissa ja apu löytyi niin ylisanat hienosti toimivasta terkkarista eivät tahtoneet loppua. Tämän äiteen mukaan ei pysty edes kuvittelemaan Espoosa näin notkeasti toimivaa palvelua.
Veikkaan ettei kohdallasi ole harmainta haivistusta siitä millä tasolla yleisesti maamme julkisessa terveydenhuollossa toimitaan.
Toinen veikkaukseni on se että olet se sama poloinen Don Quiote joka käy säälittävää mustamaalauskampanjaasa Naantalia vastaan.
:
:
:
"Uutisankka sanon minä!"
-No niin sanot ja et lauseellakaan kykene väitettäsi perustelemaan. Juupas-eipäs länkyttämisen hedelmättömyyden useimmat oppivat tiettävästi jo ala-asteella. Siis useimmat.
:
:
http://www.kunnat.net/fi/Kuntaliitto/media/tiedotteet/2012/04/Sivut/kahdeksan-kuntalaista-kymmenesta-tyytyvaisia-kunnallisiin-palveluihin.aspx
" Palvelua käyttäneet ovat yleensä tyytyväisempiä kuin ne, joilta puuttuu omakohtaista kokemusta palvelun käytöstä"
:
:
Onhan tääl palveluja, parhaat pizzat Salakuljettajas, mitä tiedän ja mukavaa viettää iltaa kuunellen Tauskin ikivihreitä. Kesää odotelles.
Päiväkotia tarjottiin Rymättylän keskustasta Turussa työssä käyvälle, päivystyksessä 3-4 tunnin jonotusajat, kaavoitus syvältä
Kukahan tuohonkin kyselyyn on vastannut??
Maijamäen punttisalissa naiset joutuu samaan pesuhuoneeseen harrasteryhmien isien kanssa.
Kouluissa ei lapset tasa-arvoisessa asemassa vaan sukunimi vaikuttaa.
Kielikylpyluokalle valitaan vuodesta toiseen oikeita "aitoja" naantalilaisia. Sitten tästä luokasta tulee samalla rauhattomia luokka jossa eniten kiusaamista.
terveys keskus, röntgen, hammashoita samassa rakennuksessa.
Meillä on suht hyvä kirjasto, vaikkei sieltäkään ihan kaikkea haluamaansa välttämättä löydy.
on myös oma posti, muutama pankki.
On paljon yksityis yrittäjiä, niin parturi liikkeissä, vaatekaupoissa, kukkakaupoissa yms yms.
Ruokakauppoja löytyy ja jopa näitä pienempiä ruokakauppoja, bensa asemia monta, muutama pikku kaupungin oma räkäläkin on.
Ruoka paikkoja jos nykyään monen moista, on kiinalaista, subia, kebua, nakkikiska, heseä, kahvilaa, kuppilaa ja sitten muutamat ravintelit.
Mitä tulee kouluihin! ala-asteita meillä on niin monta, että varmasti suurimmalle osalle ala-kouluikäisillä lapsilla on suht turvallinen ja lyhyt matka kouluun.
Paloasemakin löytyy, apu on aina lähellä.
On kerhoja ja tarhoja ja isommille lapsille/nuorille/aikuisille paljon erilaisia harrastus toimintoja ja suht edullisesti.
Kaupungilla on rikas historia ja on upea matkailu kohde, niin lähimaastossa asuville, kuin kaukaata tuleville.
Satamasta löytyy erilaiset teollisuus alat, jotka työllistävät hyvin. Vienti ja tuonti pelaa.
Onhan täälläkin jotain mikä ei välttämättä miellytä, mutta kaikkeen ei voi olla aina tyytyväinen :)