joka nyt perustuu siihen mitä luulen tapahtuneen, koska se nimi esiintyi useasti jo silloin 1990-luvulla silloisella medialla...
Se eräs lapsuuteesi/ihmisyyteesi vaikuttanut henkilö oli joku nimeltään Petri?
Se eräs lapsuuteesi/ihmisyyteesi vaikuttanut henkilö oli joku nimeltään Petri?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Mihin näillä viesteillä pyrit?
Ootko jotenki vainoharhainen? Pakkomielle sulla ainaki on. Ja Mia jos nyt yhtään tuosta Juhasta välität niin tuu nyt vähän vastaan vaikka seko onkin.
No mitä tähän voi muuten vastata, kun tuo Juha kirjoittelee tänne jotakin omia päätelmiä luultavasti itselleen. Mihin hän pyrkii? Entä mitä Mia vastaa hänelle? Mutta jos Mia ei edes tiedä että Juha kirjoittelee tänne hänelle?
Vastaukseni oli Juhalle.. hän on varma, että Mia on täällä kun joskus 90- luvulla on ollut.
Lähestymiskielto ja salainen osoite ja puhelinnumero ja sä kirjoittelet tänne? Tuleeko sulle koskaan mieleen, että saattaisit tarvita ennemmänkin psyk.puolen apua?
Lähestymiskielto? Ja tuo Juha reppana ei tajua? Luulee että täällä ikävöi tai on varma..
Juha ei voi tulla lähelle ? Vai Juhan luokse ei voi tulla? Puh.numero on salainen koska en tykkää lehtimyyjistä. Osoite on julkinen.
MiaP, kun et uskalla kohdata ja paljastaa niitä todellisia tunteitasi, ja valehtelet muille vaikka rakastat oikeasti "erästä tiettyä ihmistä", niin et varmasti tule koskaan löytämään sitä onnea minkä elämä (lapsuuden kokemukset mukaanluettuna) voi ihmiselle tarjota.
Kun haluat paeta itseäsi ikuisesti, en voi auttaa.
Sähän se mua silloin löit, mutta eipä oo niitä kukkia toistamiseen heitetty mun nykyisen kotioven eteen... Vai mitä oikein pelkäät? :-)
Ei auta se uskontosi nyt yhtään mitään tälle asialle. Se ei tätä ratkaise.
sä olet suomeksi sanottuna ärsyttävä. mustamaalausta harrastat ja onko edes todenperäistä, tuskin.
arvaus?luulen?
ja esitän johtopäätökset totuutena?