-24 äsken, pajonkohan nyt

Tein ilmeisesti ennätykseni ja ihan otsikossa siitä mainitsen.

Saa nähdä mitä miinusmestari antaa sapuskasuivaannuksestani?

Ilmainen kouluruoka lienee varojen puutteessa tullut niin mauttomaksi, että suunnitellaan maksullisen kouluruoan tarjoamista niille, joilla on varaa.

Tekisi mieli sanoa jotain ja haukkua joku tai jotkut. Missä on suomalainen tasa-arvo??
669
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kouluruoka maksulliseksi, loppusi ikuinen jäkätys sen huonoudesta.
On se karmeaa, entiset ihmiset kuolivat nälkään, nyt nuoret opetetaan sylkemään lautaselle.

Voi aikoja, voi tapoja?

Onko tasa-arvo sitä, että toiset saavat jonottaa leipäjonoissa, toiset hyhkäillä täysien ruokatarjoisten äärellä.
Ei voi kuin kauhistella, mihin ollaan menossa, jos yhtään mihinkään.

Kouluruoka on monen lapsen ainoa lämmin ateria päivässä, että siihen katsoin kannattaa sitä arvostella.
Vanhemmat kun eivät enää jaksa, mitään.
Miksi hankkivat lapsia?

Äänestä
Aloittaja

Mitä sanoit ja ajattelit?

Äänestä
  • Yritä ymmärtää, mitä sanoissa on sanottu.

    Äänestä

Niin missähän se on se tasaarvo. Ei pitäisi kenelläkän olla oikeutta saastuttaa koko palstaa tyhjän päiväisillä jutuilla kuten huruukko tekee.

Useimmat palstalaiset nauttivat itse valmisttetua ruokaa. Jos Ruuneperi ehkä kunnan elättinä joutuu syömään laitos ruokaa ei juurikaan kiinnosta. Eikä täältä asiaan löydy apua.

Äänestä

Aina vaan riittää noita paapojia tällekkin ukolle. Samalla tavalla olette syyllisiä palstan rappioon kun aina puolustatte ja menette joka ketjuun mukaan tuohon . Se on joukkokiusaamista, siinäkin on myötäilijät jotka tekee kiusaaminen mahdolliseksi. Ei tuo kiusaaminen mitä ruune harrastaa, lopu koskaan kun tuette sitä.
Vielä tuo rasistinen kirjoittajien luokittelu mitä ruune harrastaa, se jos mikä myrkyttää ilman.
Miettikäähän mistä pahin haju lemahtaa.

Äänestä

Mitä ihmeen asiattomuuksia ja järjen puutetta täällä kirjoitellaan, menemällä henkilöön? Ajankohtainen asia on kouluruokailu tällä hetkellä, kun "hyvinvointi valtion" tenavilla on varaa "vaatia"
jokaisen mielenmukaista tarjontaa, tai jättää syömättä.

Aamupäivän TV-tarjonnassa puhui Aalto yliopiston professori, erittäin järkevästi ylimitoitetuista odotuksista.
Opiskelijat jotka ilmaista opetusta nauttivat, tukirahoineen, vaativat vain lisää!!!

Siinä se villakoiran ydin pienessä mittakaavassa, kun ollaan opittu vain vaatimaan, kuin itsestään selvyytenä.
Heh he, kansalaiset ja lasten vanhemmat! Herätys!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


old_profile_6403 kirjoitti:

Tein ilmeisesti ennätykseni ja ihan otsikossa siitä mainitsen.

Saa nähdä mitä miinusmestari antaa sapuskasuivaannuksestani?

Ilmainen kouluruoka lienee varojen puutteessa tullut niin mauttomaksi, että suunnitellaan maksullisen kouluruoan tarjoamista niille, joilla on varaa.

Tekisi mieli sanoa jotain ja haukkua joku tai jotkut. Missä on suomalainen tasa-arvo??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu