Imettävä nainen on hellyttävä

suomi-sinkku

Pliis naiset imettäkää riittävän pitkään lapsianne. Alle suositusten jäävä imetysaika on huonompi vaihtoehto kuin liian pitkäksi venyvä imetys.
Mun mielestä imettävä äiti on hellyttävä näky

3

160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yks taaperoimettäjä

      Ihan mielenkiinnosta vain, mikä on sinun mielestäsi "liian pitkäksi venyvä imetys"? Ja mitä haittaa siitä mielestäsi on?

    • Nyt heitit kyllä vaikean. Näin miehenä sitä on aika vaikea sanoa.
      Anteeksi mutta taisin kirjoittaa vähäsen väärin tuolla julkaisussa. Oli tarkoitus sanoo, että alle suositusajan jäävä imetysaika on huonompi vaihtoehto kuin tavallista pidempään kestävä imetys. Tarkoitinkin että taaperoimetys on parempi kuin alle suositusajan jäävä imetys.
      Ei taaperoimetyksestä ymmärtääkseni oo ees mitään haittaa. Taaperoimetyksessä varmaan on kyse pikemminkin sosiaalisista seikoista. Ympäristön ja lähimmäisten suhtautumisesta taaperoimetykseen. Mutta kyllä kaikilla äideillä on kotonaan oikeus taaperoimetykseen. Ja vauvojen imetys on niin luonnollinen asia, että kyllä kaikkien tulis ymmärtää äitien julki-imetys. Muiden ymmärtäväisyys julki-imetystä kohtaan kyllä varmasti pidentäisi äitien imetysaikoja. Se olisi positiivinen juttu :)

    • 1Mirre

      Imetystä pystyy jatkamaan pidenpään käyttämällä Skinoo imetysrenkaita. Niiden avulla nännit eivät kipeydy eikä tule tulehduksia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      149
      3969
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      12
      3551
    3. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      49
      2957
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      12
      2942
    5. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      144
      2541
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      53
      2253
    7. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      17
      1527
    8. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      105
      1446
    9. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      63
      1334
    10. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      39
      1203
    Aihe