Mielestäni integraatio ja inkluusio ovat faktillisesti ainoat mahdollisuudet hedelmälliseen kouluympäristöön eli schoolenvirnmenttiin. Oppilaan eli studentin ollessa konkreettisessa erityisluokassa hän leimautuu eli stigmatisoituu retardeissoniksi eli vajakiksi ja näinollen hänen chanssinsa omassa lifestylessään romuttuvat. Tämä johtaa eli leadaa studentin massiiviseen relapsiin ja tätäkautta totaaliseen minäkuvan bigbangiin.
Erityislapsi eli specialchild (=vajakki) tulee sijoittaa konjuktoidusti muiden normaaliyksilöidensä kanssa yhteen, jotta normaalilapset suoriutuisivat opiskelustaan paremmin. Vajakkihan tietää olevansa vajakki. Samoin tietävät vajakin koulutoverit, lääkäri, psykologi, vanhemmat ja ylipäätään kaikki kyseisen yksilön kanssa interaktiossa olevat instanssit ja lapdanssit. Oph:n ja Oaj:n sekä hiv:n kanssa ollaan sovittu eli ratifioitu sopimus jonka mukaan vajakki saa olla vajakki. Häntä pitää ymmärtää, mutta häneltä ei saa vaatia samaa kuin muilta. Hänellä on lähinnä ainoastaan oikeuksia, velvollisuudet kuuluvat normihlöille.
inkluusio
katsiatoorepillu
5
177
Vastaukset
- lectorus
Hyvin kirjoitettu eli sofisekeerattu!
- ääliö
Kehottaisin kirjoittajaa menemään suomen alkeiskurssille.
- nänänänänänänä
Kehottaisin vastaajaa hankkimaan sisälukutaidon.
- ari_zwag
Hyvää shiittii, joka itseasiassa osuu varsin lähelle maalia. "Virallisilla" sivuilla ei kritiikkiä asiasta juuri näy, pelkkää lammasmaista nyökyttelyä.
Ehdotankin tälle kaverille paria professuuria kartun käyttöoikeudella höystettynä. - jumaleissön
Ainakin yhden pilkkuvirheen löysin. Ei jatkoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M547185Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1213917Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v463836Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn522455Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e592215Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka352052KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2492022Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu21872Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj351623- 801352