Beagle metsässä

fcgcfucut

osaatteko kertoa miten opettaa Beaglea metsästyskoiraksi?

2

168

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fssgWEEGGGG

      Varmasti löytyy aikaisempia keskusteluita aiheesta. viet koiran metsään, mieluiten alueella, jossa mahdollisesti jäniksiä. Kävelet hitaasti ja aina kun koira lähtee kauemmas sinusta niin odotat paikallasi kunnes se tulee luoksesi takaisin ja voit jatkaa taas kävelyä hiljoskellen. Jos liikut liikaa koiran kanssa niin siittä ei tule itsenäistä hakiaa eli koiran mennessä kauemmas sen on luotettava ettet katoa mihinkään siittä mihin jäit viimeksi nähdessäsi sen. lähihakuisen koiran saa liikkumalla liikaa.

      Kun ensinmäiset ajot tulevat ja koira hukkaa jäniksen/tai sillä tulee sinua ikävä niin vie koira takaisin hukka paikkalle.

      Koiran opetuksen avainsana taitaa olla kärsivällisyys.

    • 100 päivää

      Oikea suku, hyvä hoita ja paljon metsässäoloa riittävällä palautusjaksolla. Koiralle pitää antaa aikaa kehittyä kelpo ajajaksi. Kun on noin 100 päivää takana voi katsoa sitä, onko koira kehittynyt ajuriksi. Jos kaksi kertaa viikossa koiraa käyttää metsässä, niin sata päivää tulee yleensä kolmantena syksynä täyteen. Ei kannata nuorena polttaa loppuun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      113
      1894
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      127
      1492
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      93
      1356
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      63
      1224
    5. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      1095
    6. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      11
      1086
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      223
      902
    8. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      151
      849
    9. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      793
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      748
    Aihe