Moi!
Olen 22-vuotias tyttö ja seurustellut muutaman vuoden poikaystäväni kanssa. Yhteiselomme sujuu hyvin lukuunottamatta yhtä ongelmaa. Miehelläni on alaspäin käyrä penis, joka ei kiihottuessa nouse oikeestaan yhtään,mutta kovettuu kyllä sellaiseksi puolikovaksi. Jossain vaiheessa seksin aikana penis saattaa olla jo melkein löysä.. Laukeamisessa ei ole ongelmaa. Ollaan juteltu ongelmasta mutta se on hänelle tosi arka aihe enkä haluisi pahoittaa hänen mieltään. Ongelma on ollut hänellä aina. Onko kellään kokemuksia tälläsestä ongelmasta? Vinkkejä tai ihan mitä vaan otetaan ilomielin vastaan!
Alaspäin käyrä penis
21
13265
Vastaukset
- Jännittääkö
Alaspäin käyryys tai se, ettei kalu nouse erektiossa 90 asteen kulmaan tai lähellekään, ei ole ongelma vaan ihan normaalia etenkin vähän isommilla kaluilla.
http://www.the-penis.com/zerection.html
Tuon sivun mukaan n. 15 %:lla on alaspäin käyrä penis.
Ongelma on vain se, ettei kalu kestä erektiossa. Liekö syyn jännittäminen? Onko teillä uusi suhde? Onko poikaystäväsi kokematon?- Aloittaja..
Moikka!
Kiitos vastauksesta. Ollaan jo muutama vuosi seurusteltu ja olen poikaystäväni toinen seksikumppani. En usko että jännittämisestä on kyse ja kun hänellä käy myös itse runkatessa samoin. :/ - Vaivaantunut
Mua on vaivannut jonkin aikaa kun mulla on aika alaspäin käyrä penis. Ton sun linkin perusteella mulla olisi todennäköisesti Peyronien tauti, mutta seksiä on tullut harrastettua eikä se ole ollenkaan kivuliasta. Lähinnä se ulkonäkö pistää silmään vaikka värkki toimii kunnolla. Mitä mun kannattaisi tehdä kun tämä minua aika paljon vaivaa.
- öljysheikki
Käys ihmeessä lääkärissä varmistamassa onko peyronien taudista kyse. Jos se todetaan niin lääkäri sanonee ettei mitään tehtävissä kuin leikkaushoito oikein pahoihin tapauksiin. Mutta hyvä hyvä keino peyronien tautiin tulee tässä (kirjoitin aiemmin ja kopiona tähän https://keskustelu.suomi24.fi/t/13819929/peyronien-tautiin-tulossa-apua )
"Risiiniöljy!
Tämän tauti vaivannut useamman vuoden. Ei pahasti, mutta selvä käyristymä ja peniksen kaventuminen kovettuman kohdalta. Ehkä suurin ongelma tuon myötä on ollut verenkierron vaikeutuminen.
Mutta, nyt tuntuma että tautiin on löytynyt helpotus; Risiiniöljy, ALC (Acetyl-L-Carnitine) ja hammasharja. Kyllä, juuri nuo!
Viikon ajan ollut edellä mainittu setti käytössä ja nyt on jo selvästi pehmentänyt kovettumia. Tehokkaalla sonic-harjalla kovettumien hieronta ja öljyäminen siihen päälle.
Penis hieman oiennut ja kaventunut kohta lähes palannut ennalleen, ja mikä parasta, peniksen päähän on tunto palailemassa.
Tarkoitus jatkaa tuollainen kolme kuukautta (mitä linkissä ehdotettu) ja katsoa kuinka paraneminen etenee. Uskoisin että risiiniöljyllä on ehdottomasti suurin vaikutus asiaan, joten suosittelen ehdottomasti kokeilemaan mikäli tämä tauti vaivana.
Lukekaas tästä:
https://www.life-saving-naturalcures-and-naturalremedies.com/a-natural-remedy-for-peyronies-disease-that-works.html" - öljysheikki
öljysheikki kirjoitti:
Käys ihmeessä lääkärissä varmistamassa onko peyronien taudista kyse. Jos se todetaan niin lääkäri sanonee ettei mitään tehtävissä kuin leikkaushoito oikein pahoihin tapauksiin. Mutta hyvä hyvä keino peyronien tautiin tulee tässä (kirjoitin aiemmin ja kopiona tähän https://keskustelu.suomi24.fi/t/13819929/peyronien-tautiin-tulossa-apua )
"Risiiniöljy!
Tämän tauti vaivannut useamman vuoden. Ei pahasti, mutta selvä käyristymä ja peniksen kaventuminen kovettuman kohdalta. Ehkä suurin ongelma tuon myötä on ollut verenkierron vaikeutuminen.
Mutta, nyt tuntuma että tautiin on löytynyt helpotus; Risiiniöljy, ALC (Acetyl-L-Carnitine) ja hammasharja. Kyllä, juuri nuo!
Viikon ajan ollut edellä mainittu setti käytössä ja nyt on jo selvästi pehmentänyt kovettumia. Tehokkaalla sonic-harjalla kovettumien hieronta ja öljyäminen siihen päälle.
Penis hieman oiennut ja kaventunut kohta lähes palannut ennalleen, ja mikä parasta, peniksen päähän on tunto palailemassa.
Tarkoitus jatkaa tuollainen kolme kuukautta (mitä linkissä ehdotettu) ja katsoa kuinka paraneminen etenee. Uskoisin että risiiniöljyllä on ehdottomasti suurin vaikutus asiaan, joten suosittelen ehdottomasti kokeilemaan mikäli tämä tauti vaivana.
Lukekaas tästä:
https://www.life-saving-naturalcures-and-naturalremedies.com/a-natural-remedy-for-peyronies-disease-that-works.html"Linkki muuttunut, tässä toimiva https://www.earthclinic.com/cures/peyronies-disease.html
- vitunhomo
käyrä muna
- Anonyymi00023
Pro Long System - https://hespac.com/extenfi.htm
Minulla on käyrä penis, mikä on todella aiheuttanut onglemia seksielämässä. Itseasiassa lääkärini suositteli tämän tyyppistä vehjettä. 4 kk takana ja penis on suoristunut ainakin yli puolella siitä mitä se oli. Kokoa en edes kaipaa lisää, mutta haluan suoran peniksen!
- Axma
Käyrä penis voidaan suoristaa leikkauksella - jokainen kokenut urologi on tehnyt näitä leikkauksia. Käsittääkseni leikkauksen riskit ovat pieniä. Urologille voi ottaa mukaan valokuvan peniksestä erektiossa.
Se on sitten eri juttu, johtuuko erektio-ongelma käyryydestä - luultavasti ei. Sitä voitte selviittää muutamalla tavalla. Ensin sopikaa, että ei naimista: otat pelkästään suihin. Jääkö se silloinkin löysäksi? Toinen keino kokeilla on tietysti lääke. Hakekaa yhdessä sildenafiilejä kokeeksi - tosin tylsää on jos noin nuori mies jää viagrakoukkoon.
Poikaystävääsi muuten jännittää erektion menttäminen - 'älä mene halpaan. Erektion menettäminen on yhtä kuin sukupuolen menettäminen, pieni kuolema. Ja juuri siksi on tärkeää, että sinä tartut härkää sarvista: poikaystäväsi ei siihen ehkä pysty. Tsemppiä!- Aloittajaa...
Kiitos asiallisesta vastauksesta!
Suihin ottaessa kalu pysyy kyllä kovana, joskin se on välillä hidasta saada siihen kuntoon. Ongelma tulee eteen vasta seksissä. Joskus mietin että vika on minussa mutta näin ei kuulemma ole. Olen nuori, en ole synnyttänyt ja treenaan lantionpohjanlihaksia, en siis ole löysä. Varsinkin mun ollessa päällä penis ei tahdo seisoa :/ myös seksi kahteen kertaan lyhyen ajan sisällä on täysi mahdottomuus.. Aion todellakin ottaa härkää 'sarvesta' jotta homma toimisi! Ehkä poikaystävääni vaivaa juuri se epäonnistumisen pelko vaikkei sitä myönnä, koska monesti kun kalu on väsähtänyt on homma jäänyt siihen ja olen ollut surullisena siitä :(
- Mies49,1
Ei ole todellakaan vika sinussa. Ylipäänsä koko löysyys on ihan myytti: synnyttäiden tavara on ihan yhtä hyvä kuin lapsettomien. Pimppi turpoaa kun kiihottuu ja muuttuu vastaanottavaiseksi.
Eli siis poika on tutkittava: testoarvot mitataan, käyryys oikaistaan ja testataan toimiiko lääkkeillä.- Ei leikattane
Tietenkään normaalissa rajoissa olevalle käyryydelle ei tehdä yhtään mitään. Sitten jos se on esim. arpikudoksesta (onnettomuuden tms. seurausta) johtuvaa kivuliasta ja poikkeuksellista yhdynnän estävää käyryyttä, sille voidaan tehdä jotain. Tässähän ymmärtääkseni yhdyntä onnistuu ainakin joissakin asennoissa.
- Harkitkaa tarkkaan
Muistakaapa sitten sellainen seikka, että jokaisella leikkauksella on aina myös haittansa. USEIMMITEN YKSI HANKALIMMISTA HAITOISTA NÄISSÄ KIKULILEIKKAUKSISSA ON IMPOTENSSI!!!!!
- Apu
Keskenkaiken lopahtava erektio on erektio häiriöistä helpoin korjattavissa oleva ihan itsehoidollisilla menetelmillä. Tiikeriterapia antaa ns.opetushoitoja näihin itsehoidollisiin menetelmiin. Nyt on myös aloitettu nettivalmennus jos ei pääse tai muuten kehtaa mennä hoitoihin. Katso www.tiikeriterapia.net ja www.lennitiikeri.fi
- Sivulla poikennut
Lopahtamisen syyn taustalla on usein (tai saattaa olla) pelko ettei mies saa naista tyydytettyä koska hän kokee olevansa "viallinen" vaikka ei sitä todellisuudessa ole.
Tässä olis vinkki... Alaspäin käyrä, erektiossa oleva vehje saattaa kiihottaa naisen jos mies panee ns. takaapäin. Terska stimuloi naisen G-pistettä siinä asennossa erittäin tehokkaasti. Kokeilkaa muutaman kerran. Toivottavasti löydätte ilon
seksielämäänne ;) - planeetan.väkeäkö
Aloitus viittaa selvästi ikääntyneeseen provopetteriin, joka kiihottuu genitaaliasioista. Hänen lapsenlapsensa lähestyvät aikuisikää.
Ukkelia ei häiritse kirjoittajana olevansa 11 vuotias tyttö, jolla on alapääongelmia. Myös poikien pippelikoot ja niistä kirjoittaminen on hiukan pervohkon papan mielenkiinnon kohde.
Kysyn? - alaskäyrä4002
Olen 14v poika ja minulla on alaspäin käyrä penis mitä minun pitäisi tehdä?
- doctorman
Onko kipuja erektiossa?
Onko käyryys ollut aina vai onko tullut lähiaikoina ko. muutos?
Tunnustele penistä pehmeänä ja jos tunnet kovettuneen alueen peniksen kudoksessa, niin kannattaa käydä näyttämässä lääkärissä, kyse voi olla peyronien taudista.
- ReippaastiRaakkaamaan
Aiotko kärsiä tota loppuikäsi?
Vain vaihtamalla paranee. - Anonyymi
Takaapäin pitäis tuommosen tuntua hyvältä. Muuten voi hieman rajoittaa asennonvalintaa. Mut takaapäin. :-)
- Anonyymi00024
niin, aina kun nuorta mietityttää kannatta käydä lääkärissä.
kannata käydä myöhemmin toinenkin ja kolmas kerta.
Usein ei muiden kanssa tule ongelmista puhuttua.- Anonyymi00025
lisään. Olen 81 v vuotias isopappa.
Käytännössä kaikki jo koettu. Melko hyvin selvitty.
Lukeminen kannattaa aina.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site425841Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714575Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464342SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564121SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt913725Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään613245SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502423Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352339Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422079En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131199