Alaspäin käyrä penis

Turhautunut....

Moi!

Olen 22-vuotias tyttö ja seurustellut muutaman vuoden poikaystäväni kanssa. Yhteiselomme sujuu hyvin lukuunottamatta yhtä ongelmaa. Miehelläni on alaspäin käyrä penis, joka ei kiihottuessa nouse oikeestaan yhtään,mutta kovettuu kyllä sellaiseksi puolikovaksi. Jossain vaiheessa seksin aikana penis saattaa olla jo melkein löysä.. Laukeamisessa ei ole ongelmaa. Ollaan juteltu ongelmasta mutta se on hänelle tosi arka aihe enkä haluisi pahoittaa hänen mieltään. Ongelma on ollut hänellä aina. Onko kellään kokemuksia tälläsestä ongelmasta? Vinkkejä tai ihan mitä vaan otetaan ilomielin vastaan!

18

12834

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jännittääkö

      Alaspäin käyryys tai se, ettei kalu nouse erektiossa 90 asteen kulmaan tai lähellekään, ei ole ongelma vaan ihan normaalia etenkin vähän isommilla kaluilla.

      http://www.the-penis.com/zerection.html
      Tuon sivun mukaan n. 15 %:lla on alaspäin käyrä penis.

      Ongelma on vain se, ettei kalu kestä erektiossa. Liekö syyn jännittäminen? Onko teillä uusi suhde? Onko poikaystäväsi kokematon?

      • Aloittaja..

        Moikka!
        Kiitos vastauksesta. Ollaan jo muutama vuosi seurusteltu ja olen poikaystäväni toinen seksikumppani. En usko että jännittämisestä on kyse ja kun hänellä käy myös itse runkatessa samoin. :/


      • Vaivaantunut

        Mua on vaivannut jonkin aikaa kun mulla on aika alaspäin käyrä penis. Ton sun linkin perusteella mulla olisi todennäköisesti Peyronien tauti, mutta seksiä on tullut harrastettua eikä se ole ollenkaan kivuliasta. Lähinnä se ulkonäkö pistää silmään vaikka värkki toimii kunnolla. Mitä mun kannattaisi tehdä kun tämä minua aika paljon vaivaa.


      • öljysheikki

        Käys ihmeessä lääkärissä varmistamassa onko peyronien taudista kyse. Jos se todetaan niin lääkäri sanonee ettei mitään tehtävissä kuin leikkaushoito oikein pahoihin tapauksiin. Mutta hyvä hyvä keino peyronien tautiin tulee tässä (kirjoitin aiemmin ja kopiona tähän https://keskustelu.suomi24.fi/t/13819929/peyronien-tautiin-tulossa-apua )

        "Risiiniöljy!

        Tämän tauti vaivannut useamman vuoden. Ei pahasti, mutta selvä käyristymä ja peniksen kaventuminen kovettuman kohdalta. Ehkä suurin ongelma tuon myötä on ollut verenkierron vaikeutuminen.

        Mutta, nyt tuntuma että tautiin on löytynyt helpotus; Risiiniöljy, ALC (Acetyl-L-Carnitine) ja hammasharja. Kyllä, juuri nuo!

        Viikon ajan ollut edellä mainittu setti käytössä ja nyt on jo selvästi pehmentänyt kovettumia. Tehokkaalla sonic-harjalla kovettumien hieronta ja öljyäminen siihen päälle.
        Penis hieman oiennut ja kaventunut kohta lähes palannut ennalleen, ja mikä parasta, peniksen päähän on tunto palailemassa.
        Tarkoitus jatkaa tuollainen kolme kuukautta (mitä linkissä ehdotettu) ja katsoa kuinka paraneminen etenee. Uskoisin että risiiniöljyllä on ehdottomasti suurin vaikutus asiaan, joten suosittelen ehdottomasti kokeilemaan mikäli tämä tauti vaivana.

        Lukekaas tästä:
        https://www.life-saving-naturalcures-and-naturalremedies.com/a-natural-remedy-for-peyronies-disease-that-works.html"


      • öljysheikki
        öljysheikki kirjoitti:

        Käys ihmeessä lääkärissä varmistamassa onko peyronien taudista kyse. Jos se todetaan niin lääkäri sanonee ettei mitään tehtävissä kuin leikkaushoito oikein pahoihin tapauksiin. Mutta hyvä hyvä keino peyronien tautiin tulee tässä (kirjoitin aiemmin ja kopiona tähän https://keskustelu.suomi24.fi/t/13819929/peyronien-tautiin-tulossa-apua )

        "Risiiniöljy!

        Tämän tauti vaivannut useamman vuoden. Ei pahasti, mutta selvä käyristymä ja peniksen kaventuminen kovettuman kohdalta. Ehkä suurin ongelma tuon myötä on ollut verenkierron vaikeutuminen.

        Mutta, nyt tuntuma että tautiin on löytynyt helpotus; Risiiniöljy, ALC (Acetyl-L-Carnitine) ja hammasharja. Kyllä, juuri nuo!

        Viikon ajan ollut edellä mainittu setti käytössä ja nyt on jo selvästi pehmentänyt kovettumia. Tehokkaalla sonic-harjalla kovettumien hieronta ja öljyäminen siihen päälle.
        Penis hieman oiennut ja kaventunut kohta lähes palannut ennalleen, ja mikä parasta, peniksen päähän on tunto palailemassa.
        Tarkoitus jatkaa tuollainen kolme kuukautta (mitä linkissä ehdotettu) ja katsoa kuinka paraneminen etenee. Uskoisin että risiiniöljyllä on ehdottomasti suurin vaikutus asiaan, joten suosittelen ehdottomasti kokeilemaan mikäli tämä tauti vaivana.

        Lukekaas tästä:
        https://www.life-saving-naturalcures-and-naturalremedies.com/a-natural-remedy-for-peyronies-disease-that-works.html"

        Linkki muuttunut, tässä toimiva https://www.earthclinic.com/cures/peyronies-disease.html


      • vitunhomo

        käyrä muna


    • Axma

      Käyrä penis voidaan suoristaa leikkauksella - jokainen kokenut urologi on tehnyt näitä leikkauksia. Käsittääkseni leikkauksen riskit ovat pieniä. Urologille voi ottaa mukaan valokuvan peniksestä erektiossa.

      Se on sitten eri juttu, johtuuko erektio-ongelma käyryydestä - luultavasti ei. Sitä voitte selviittää muutamalla tavalla. Ensin sopikaa, että ei naimista: otat pelkästään suihin. Jääkö se silloinkin löysäksi? Toinen keino kokeilla on tietysti lääke. Hakekaa yhdessä sildenafiilejä kokeeksi - tosin tylsää on jos noin nuori mies jää viagrakoukkoon.

      Poikaystävääsi muuten jännittää erektion menttäminen - 'älä mene halpaan. Erektion menettäminen on yhtä kuin sukupuolen menettäminen, pieni kuolema. Ja juuri siksi on tärkeää, että sinä tartut härkää sarvista: poikaystäväsi ei siihen ehkä pysty. Tsemppiä!

      • Aloittajaa...

        Kiitos asiallisesta vastauksesta!
        Suihin ottaessa kalu pysyy kyllä kovana, joskin se on välillä hidasta saada siihen kuntoon. Ongelma tulee eteen vasta seksissä. Joskus mietin että vika on minussa mutta näin ei kuulemma ole. Olen nuori, en ole synnyttänyt ja treenaan lantionpohjanlihaksia, en siis ole löysä. Varsinkin mun ollessa päällä penis ei tahdo seisoa :/ myös seksi kahteen kertaan lyhyen ajan sisällä on täysi mahdottomuus.. Aion todellakin ottaa härkää 'sarvesta' jotta homma toimisi! Ehkä poikaystävääni vaivaa juuri se epäonnistumisen pelko vaikkei sitä myönnä, koska monesti kun kalu on väsähtänyt on homma jäänyt siihen ja olen ollut surullisena siitä :(


    • Mies49,1

      Ei ole todellakaan vika sinussa. Ylipäänsä koko löysyys on ihan myytti: synnyttäiden tavara on ihan yhtä hyvä kuin lapsettomien. Pimppi turpoaa kun kiihottuu ja muuttuu vastaanottavaiseksi.

      Eli siis poika on tutkittava: testoarvot mitataan, käyryys oikaistaan ja testataan toimiiko lääkkeillä.

      • Ei leikattane

        Tietenkään normaalissa rajoissa olevalle käyryydelle ei tehdä yhtään mitään. Sitten jos se on esim. arpikudoksesta (onnettomuuden tms. seurausta) johtuvaa kivuliasta ja poikkeuksellista yhdynnän estävää käyryyttä, sille voidaan tehdä jotain. Tässähän ymmärtääkseni yhdyntä onnistuu ainakin joissakin asennoissa.


    • Harkitkaa tarkkaan

      Muistakaapa sitten sellainen seikka, että jokaisella leikkauksella on aina myös haittansa. USEIMMITEN YKSI HANKALIMMISTA HAITOISTA NÄISSÄ KIKULILEIKKAUKSISSA ON IMPOTENSSI!!!!!

    • Apu

      Keskenkaiken lopahtava erektio on erektio häiriöistä helpoin korjattavissa oleva ihan itsehoidollisilla menetelmillä. Tiikeriterapia antaa ns.opetushoitoja näihin itsehoidollisiin menetelmiin. Nyt on myös aloitettu nettivalmennus jos ei pääse tai muuten kehtaa mennä hoitoihin. Katso www.tiikeriterapia.net ja www.lennitiikeri.fi

    • Sivulla poikennut

      Lopahtamisen syyn taustalla on usein (tai saattaa olla) pelko ettei mies saa naista tyydytettyä koska hän kokee olevansa "viallinen" vaikka ei sitä todellisuudessa ole.

      Tässä olis vinkki... Alaspäin käyrä, erektiossa oleva vehje saattaa kiihottaa naisen jos mies panee ns. takaapäin. Terska stimuloi naisen G-pistettä siinä asennossa erittäin tehokkaasti. Kokeilkaa muutaman kerran. Toivottavasti löydätte ilon
      seksielämäänne ;)

    • planeetan.väkeäkö

      Aloitus viittaa selvästi ikääntyneeseen provopetteriin, joka kiihottuu genitaaliasioista. Hänen lapsenlapsensa lähestyvät aikuisikää.
      Ukkelia ei häiritse kirjoittajana olevansa 11 vuotias tyttö, jolla on alapääongelmia. Myös poikien pippelikoot ja niistä kirjoittaminen on hiukan pervohkon papan mielenkiinnon kohde.
      Kysyn?

    • alaskäyrä4002

      Olen 14v poika ja minulla on alaspäin käyrä penis mitä minun pitäisi tehdä?

      • doctorman

        Onko kipuja erektiossa?
        Onko käyryys ollut aina vai onko tullut lähiaikoina ko. muutos?

        Tunnustele penistä pehmeänä ja jos tunnet kovettuneen alueen peniksen kudoksessa, niin kannattaa käydä näyttämässä lääkärissä, kyse voi olla peyronien taudista.


    • ReippaastiRaakkaamaan

      Aiotko kärsiä tota loppuikäsi?

      Vain vaihtamalla paranee.

    • Anonyymi

      Takaapäin pitäis tuommosen tuntua hyvältä. Muuten voi hieman rajoittaa asennonvalintaa. Mut takaapäin. :-)

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      70
      4878
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      10
      3320
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      15
      2530
    4. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      56
      1633
    5. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1546
    6. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1316
    7. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      93
      1249
    8. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      217
      985
    9. Hiljaisuus

      Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.
      Ikävä
      68
      942
    10. IS Viikonloppu 29.-30.11.2025

      Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra
      Sanaristikot
      51
      855
    Aihe