http://oikeuslaitosjapoliisi.blogspot.fi/2013/06/tikanmaki-vastaan-rinnevaara.html
Heinolan uusi slogan voisi olla: HEINOLA - nimilistojen kaupunki tai
HEINOLA - viranhaltoijaan varten ;)
Heinolan uusi slogan voisi olla: HEINOLA - nimilistojen kaupunki tai
HEINOLA - viranhaltoijaan varten ;)
Vastaukset 8
Vanhimmat
Toimii hyväveli systeemi akselilla Pyhäjärvi-Heinola
Tässä linkki Vaalikoneeseen josta Riutan ja Hildenin kertomia näkemyksiään vuodentakaa mm pakolaisista lastenpäivähoidosta historiallisista rakennuksista jotka Riutasta voi hyvinkin korvata marketeilla ja paljon muutakin.
Jostain syystä nämä julkiset tiedot niin vaalikoneessa ja lehdessäkin olleet halutaan poistaa täältä keskustelusta joidenkin toimesta. Tosin Itä-Häme uutisoi asiat aivan eri lailla kuin nämä ehdokkaat ne vuosi sitten itse kertoi.
Tässä linkki Heimo Riutan vaalikoneeseen hän meni läpi 61 äänellä ja istuu Heinolan suurimman sosiaali-terveys lautakunnan puheenjohtajana. Linkistä näkee lisää mielipiteitä ja pääsee helposti muidenkin ehdokkaiden mielipiteisiin käsiksi.
https://vaalikone.yle.fi/index.php?emp=l-1.d-111.lt-1.rt-1.ri-34714.rs-h2N0yS821DI2Ls53 v/uivzT.s-5.q-101.ps-033
Edellä oleva tieto hyvin todistaa sen, miksi Heinolan johtavat virkamiehet panivat alulle sen kuuluisan adressin, ennen kuin Rinnevaara ehti aloittaa kaupunginjohtajana. Pyhäjärven hyväveli verkosto välitti tiedon meidän hyväveliverkostolle, että liian vaarallinen henkilö on tulossa kaupunginjohtajaksi.
Sen takia kaupungin virkamiehet alkoivat toimimaan saatuaan käskyn hyväveliverkostolta.
Tosi on. Muistan lukeneeni jostain, mahdollisesti tältä sivustolta, puhelinkeskustelusta, jonka Mauno Kuusela valtuutettuaikanaan (mahdollisesti v.2012) oli käynyt jonkun pyhäjärveläisen poliitikon kanssa. Muistaakseni Kuusela oli myös Rinnevaaran erottamisperustetoimikunnan jäsen. Puhelinkeskustelusta käy hyvin ilmi tämä Pyhäjärven ja Heinolan tiedonvaihto. Kuka osaisi löytää sen netistä? Ja kertoa kertoa meille.
Tuhmeliininukka on löytänyt kirjoituksen, joka erinomaisesti paljastaa se kaiken törkytoiminnan, jota Tita Rinnevaaraa kohtaan on tehty. Kyllä hävettää heinolalaisena, vaikka ei itse olekaan törkyilyyn osallistunut. Voi kun nähtäisiin se päivä, että Heinolan herrat ja rouvat nöyrästi pyytäisivät anteeksi Rinevaaralta.
Hieno blogilöytö ja täyttä asiaa ja selventää hyvin mistä on kysymys Heinolankin ongelmissa.
Mielenkiintoista olisi jos Pyhäjärveltä joku katkera ihminen ei olisi ottanut yhteyttä Heinolaan. Niin olisiko Rinnevaara vielä Heinolan kaupunginjohtaja?
Nyt tämä katkera ihminen sai Rinnevaaran takaisin Pyhäjärvelle.
Niin ja jos Heinolan päässä puhelun vastaanottaja olisi osannut ajatella nenäänsä pidemmälle eikä olisi uskonut kuulemaansa. Sen lisäksi vielä ei olisi levittänyt saamaansa väärää tietoa. Heinolassa olisi nyt asiat paljon paremmin eikä meidän olisi tarvinnut kokea tuota kamalaa viime vuotta, joka tuntuu jatkuvan edelleen eikä valoa ole näkyvissä.