Mitä tehdä Kuopiossa?

Olen parikymppinen nainen Kuopion alueelta ja haluaisin aloittaa uuden harrastuksen! Kiinnostusta riittää kaikkeen korinpunonnasta karateen, ainoa kriteeri on oikeastaan se, että pääsen ihmisten ilmoille. Sosiaalinen elämä kun on ollut hiljaista viime aikoina ja alkaa olla ikävä ihmisiä! Ehdotuksia otetaan siis vastaan :)
10284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Tee niinkuin muutkin ikäisesi ja perusta facebook tili jollei sitä vielä ennestään ole, saat paljon kavereita ja tykkääjiä ympäri maailmaa ja voit esim. kahvilassakin sosialisoida kaveriesi kanssa älypuhelimen facebook sovelluksen välityksellä.

Jaat tietysti paljon selfiekuvia mistä milloinkin jolloin pääset käymään ulkona jossain paikassa kuvan ottoa varten, saat yhä lisää tykkääjiä ja näet varmaan muidenkin selfiekuvia.
Lisäksi voit jakaa videoita Youtubeen ja laittaa mainokset päälle jolloin saat pientä lisätuloakin.

Äänestä
  • Sosiaalinen media ei ole millään tavalla tekemisissä oikean sosiaalisen kanssakäymisen kanssa... Yleistäminen ikäluokkani suhteen on täysin turhaa

    Äänestä

Suosittelen karaokelaulua pistämättömässä ampiaisessa tai keskustan antura-pubissa. Pääsee harrastelee ja tapaa mukavia ihmisiä.

Äänestä
  • Voi kun kehtaisinkin laulaa julkisella paikalla :D

    Äänestä

  • Marelyni kirjoitti:

    Voi kun kehtaisinkin laulaa julkisella paikalla :D

    Lähde miun kanssa ratsastamaan!:D Oon samanikäinen, just kuopioon muuttoa tekevä tyttönen, samoin kun siekin kaipaan sosiaalista elämää ja uusia kavereita! :)

    Äänestä

Täällä kanssa yksi joka haluais aloittaa jonkun harrastuksen, jossa pääsee myös ihmisten ilmoille.. :) täytyy vaan keksiä mikä.

Äänestä

amerikkalainen jalkapallo..naisten joukkueessa www.steelers.fi

Äänestä
  • miksei kelpaa vaikka Laihialainen jalkapallo?

    Äänestä

Tulukaa valokuvamalliks mulle? Opettelen valokuvausta ja haluisin oikeita ihmisiä kuvata. Alastomana tietenkin :D
No ei vaan vitsi oli. Kuntosalilla voi käydä sieltä saa varmaan tuttuja. Monet ryhmät pelaa sählyä sulkapalloo tennistä. Onhan noita paikkoja ja juttuja.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Marelyni kirjoitti:

Olen parikymppinen nainen Kuopion alueelta ja haluaisin aloittaa uuden harrastuksen! Kiinnostusta riittää kaikkeen korinpunonnasta karateen, ainoa kriteeri on oikeastaan se, että pääsen ihmisten ilmoille. Sosiaalinen elämä kun on ollut hiljaista viime aikoina ja alkaa olla ikävä ihmisiä! Ehdotuksia otetaan siis vastaan :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu