Opiskelen ensimmäistä vuotta amkssa ja tässä juuri katselin että mahdollisesti joudun käymään erään kielen valmennuskurssin jonka tentti on 11.6. Kurssi on kesäopintojen alla, joten saanko nostettua opintotuen kesäkuulle? Mietityttää, koska kesätyöt (kokopäivätyö) voin aloittaa sitten tämän takia vasta 12pv ja kesäkuun vuokra pitää maksaa kuun alusta..
kesäopinnoista..
pohtiipohtii
3
226
Vastaukset
- 12536
Oletatko, että me tiedämme kuinka paljon opintopisteitä tulet saamaan "erään kielen valmennuskurssista"?
- aapeeee
opintopisteitä tulee se 5, unohtui mainita. ne opintopisteetkö sen pelkästään määrittää?
- 12536
aapeeee kirjoitti:
opintopisteitä tulee se 5, unohtui mainita. ne opintopisteetkö sen pelkästään määrittää?
Olennaisesti ne asiaan kuuluvat, koska ehtoja on 2:
1. Opintojen pitää kuulua tutkintoosi.
2. Opinnoista pitää saada tarpeeksi opintopisteitä.
Se on juurikin se 5 op, mikä pitää saada, jotta kuukaudelta voi saada tuen. Hae tuki ajoissa, jos täytät myös tuon ensimmäisen ehdon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942593- 196990
- 55792
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti129722- 55616
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?15536- 51535
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52494- 40494
- 55485