PIENIRINTAISIA NAISIA

Minkä vuoksi Suomessa on niin paljon pienirintaisia naisia? Suurennusleikkauksiin
on pitkäjonot. Syy on varmaan siinä, että he eivät
juurikaan halua imettää lapsia vaan antavat
lehmänmaitoa. Laiskuus on ihmisen suurin pahe ja
laiskoja naisia Suomesta löytyy pilvinpimein.
105473
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

pitää paikkansa soumalainen nainen syntyy jo laiskana

Äänestä

minäki ihmetelly. Etenki kun ulkomailla on pelkästään D - D XXXX Ällää ja ovat viel niin pirun ahkeriaki.

Äänestä

somali, en minä estä :D

Äänestä

Tapolalla on rintaa ja reittä siinä sulle tissi9käs nainen. Vapaa vielä.

Äänestä

Imettämisen toimintakuvaus:
Liivit pois ja kersalle nänni suuhun. Lopettaessa sama toisin päin.

Pullomaitoruokinnan toimintakuvaus:
Ota maitopurkki ja tuttipullo kaapista. Kaada pulloon. Laita loput jääkaappiin. Lämmitä pullomaito mikrossa. Kokeile tuliko sopivaa. Jos ei, niin lämmitä lisää tai laita lisää kylmää maitoa. Laita tutti paikalleen ja sulje korkki. Juota kersalle. Kun lopettaa, niin pese maitopullo, tutti ja korkki. Laita ne kaappiin.

Kumpikohan on helpompaa, imetys vai käyttää pullomaitoa? Aivan, juuri imettäminen on laiskurin valinta, ei lehmänmaito!

Äänestä

Kyllä se nyt vaan niin on ettei sillä rintaruokinnalla tai pulloruokinnalla ole mitään tekemistä rintojen koon kanssa loppupeleissä.Tottakai rinnat turpoo jonkin verran kun alkaa odottaa ja imettää,mutta kyllä ne palautuvat alkuperäiseen kokoonsa pian sen jälkeen.Eivätkä ne useinkaan näytä sen paremmilta kuin ennen imetystä,pikemminkin päinvastoin.Sittenhän monet menee hommaamaan ne silikonit kun imetyksen jäljiltä saattaa olla pelkät läpät jäljellä.

Äänestä
  • Pelaatko sinä niillä tisseilläsi jalkapalloa, vai mitä?

    Äänestä

Tiedoksi vain.
Isot rinnat täynnä rasvakudosta (painavat maito-rauhaskudoksia) kun taas pienet ovat täynnä sitä itseään eli maitorauhasta ja avot kyllä tulee.

Ja puhun omasta kokemusta, pienet on mutta vuoden ja risat olen neljä lasta imettänyt kutakin.

Rinnat valitettaVASTI?? PALAUTUU OMAAN KOKOONSA imetyksen jälkeen, että rintojen suurentamista ajatelle imetys ei kyllä tehoa kuin tasan imetyksen ajan.

Ei se koko vaan se kiinteä laatu.

Äänestä

mutta en rintojen kanssa.ylipainoisia riittää.onneksi osa sentään dreenaa itseään,ja hoitaa.hyvä olo näkyy.mulla ainakin on energinen olo dreenin jälk. SALILLE SISKOT!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suomessa kirjoitti:

Minkä vuoksi Suomessa on niin paljon pienirintaisia naisia? Suurennusleikkauksiin
on pitkäjonot. Syy on varmaan siinä, että he eivät
juurikaan halua imettää lapsia vaan antavat
lehmänmaitoa. Laiskuus on ihmisen suurin pahe ja
laiskoja naisia Suomesta löytyy pilvinpimein.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu