Maajussi ohjelmasta tutuksi tullut, tv:ssä häiriintyneen näköisine silmineen esiintynyt pedofiili tuomittiin vihdoin. Levittäkää tietoa ja välttäkää kaikkea kontaktia tähän ihmishirviöön.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014020318004139_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014020318004139_uu.shtml
Vastaukset 13
Vanhimmat
miltäs kaudelta tää jäbä on?
2012 kaudelta, tämä ihmishirviö: https://www.google.fi/search?um=1&client=safari&hl=fi&tbm=isch&sa=1&ei=_snvUuCfE8GBywOsgoHwBw&q=maajussille morsian 2012&oq=maajussille morsian 2012&gs_l=img.3..0i24l7.13446.17828.0.18422.24.12.0.6.6.0.731.5359.1j3j4-1j6j1.12.0....0...1c.1.32.img..14.10.857.BS2LrKnmb0I#facrc=_&imgrc=-Kz8Z1ybvnbnJM:;Goft6B3PicNiYM;http://img.mtv3.fi/mn_kuvat/mtv3/ohjelmat/maajussille_morsian_2012/1362480.jpg;http://www.mtv.fi/ohjelmat/sivusto2008.shtml/viihde/maajussille_morsian/taustaa_maajussit2012?1515123;515;329
kyllä huomasi jo ohjelmassa tuosta että kaikki ei ole kunnossa. Tällä yritys myös nimeltään Säästävä Pyris, jonka kuljetettavissa saunoissa mitä lie tapahtunut lapsukaisten kanssa... Sama sälli on myös nettiin laittanut aloitteen, että lainsäädäntöä muutettaisiin seksuaalirikosten osalta niin, että suojaikärajaa laskettaisiin 14 vuoteen.
Kivikaudelta
Maajussi löysi teini morsiamensa kuvake.netistä! Pitäisikö ohjelman nimeksi muuttaa maajussille (teini)morsian netistä. No tällekin jussille tulee käyttöä vankilassa sedille.
Ei teini- vaan LAPSIMORSIAN!
"harrasti myös seksiä 15-vuotiaan tytön kanssa."
Kummallista että sellainen teko mikä ei edes ole rikos suurimmassa osassa muita EU-maita, johtaa Suomessa VANKILAAN?!
EU:ssa suurimmassa osassa maita, suojaikäraja on vain 13-15 ikävuotta.
"Olen myös jutellut muutaman keski Euroopasta kotoisin olevan tuttuni kanssa tästä aiheesta joskus ohimennen, he tavallisia perheellisiä ihmisiä. Ovat vaan sanoneet, etteivät he ole kuulleetkaan henkisesti kehityshäiriöisistä, ahdistuneista ja elämänsä pilanneista ihmisistä, jotka aikanaan aloittaneet seksielämänsä 13-15 vuotiaina
He muuten itse kuuluvat kanssa näihin 13-15 kesäisinä aikanaan sekstailun aloittaneisiin ihmisiin ja vastapuoli ollut vanhempi henkilö. Suomen mielenterveys ammattilaisten mielestä heidän pitäisi olla syvästi traumatisoituneita uhreja jne. He ovat kyllä menestyneitä ja hyvin voivia ihmisiä ja ihmettelivät ja huvittuivat, kun kysyin, eikö menneet nuoruuden sekstailut ahdista?"
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12035074
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12038977
28 lapsen seksuaalista hyväksikäyttöä - mies tuomittiin 4,5 vuodeksi vankeuteen
Rangaistuksen mittaamisessa otettiin huomioon tekojen vakavuus, mutta toisaalta myös se, että oikeuden mukaan tuomittu Jan Daniel Kaulbars-Staudinger on "ymmärtänyt tekonsa vakavuuden ja sitoutunut pitkäaikaiseen hoitoon ja että vastaaja on oikeuskäsittelyn kuluessa maksanut asianomistajille huomattavat vahingonkorvaukset kokonaan".
IS Julkaistu: 3.2.2014
Tämä yökötys liittyy samaan rikosvyyhtiin maajussin kanssa. Vihjaillaan että olisi vaikutusvaltaisesta, varakkaasta suvusta.
Pitääkö tästä ymmärtää että tämä yökötys on saanut lievemmän tuomion (kuin todellisuudessa olisi ansainnut) koska on:
- ymmärtänyt tekonsa vakavuuden
-sitoutunut pitkäaikaiseen hoitoon
-maksanut huomattavat korvaukset etukäteen? ennen tuomiota?
Tulee vaan mieleen, että kuinka pitkä kakku olisi tullutkaan jos:
-isoäiti olisi ollut tavallinen kerttu jostain myllypurosta ja perhe/suku tavallisia korvauksilla/minimipalkalla kituuttavia väänäsiä?
Hyvä kai nyt olla niin katuvaista ja kilttiä poikaa...
Jan Daniel Kaulbars-Staudingerista lisää täällä:
http://vanhemmat.com/phpbb/viewtopic.php?t=6981
Onko tosiaan ex-ministerin lapsenlapsi?
Mitenkään kommentoimatta tätä kyseistä tapausta, väkisinkin tulee mieleen että:
Miten perustelette sen että vain suomalainen 14-15 vuotiaan kanssa seurusteleva olisi pedo, vaikkeivät muunmaalaiset sitä ole?
Ruotsissa yhdyntä 15-vuotiaan kanssa EI ole rikos eikä siis kenenkään hyväksikäyttöä, toisin kuin Suomessa.
Ruotsissa suojaikäraja on vain 15 vuotta, vaikka Ruotsi on panostanut lastensuojeluun ja on lastensuojelun kärkimaita maailmassa. Jos tällainen valtio olisi nähnyt tarvetta nostaa tuota suojaikärajaa, niin eiköhän se olisi tapahtunut jo ajat sitten.
Suomessa alkaa rikosoikeudellinen vastuu 15 vuotiaana, eli lain mukaan olet tarpeeksi kypsä tajuamaan tekojesi seuraukset ja näin ollen sinut voidaan tuomita teoistasi, mutta lain mukaan et kumminkaan ole tarpeeksi kypsä päättämään haluatko harrastaa seksiä jonkun kanssa?
Itse asiassa lainoppineet olisivat olleet tuon 15 vuoden ikärajan kannalla myös Suomessa, mutta eduskunta ajoi yli ja valitsi 16 vuoden ikärajan.
Miten joku teko voi olla täysin rikollista ja paheksuttavaa toisessa länsimaassa, mutta toisessa aivan normaalia ja luonnollista?
Miksi Suomessa 14-15 vuotiaan kanssa seurusteleva on "pervopedofiili, joka pitäisi kastaroida" mutta muissa Eu-maissa ihan normaali ihminen?
Suomessa on suojaikäraja KORKEAMPI kuin muissa sivistyneissä länsimaissa.
Muissa EU-maissa suojaikäraja on vain 12-15 vuotta!
Peräti parissakymmenessä euroopan maassa suojaikäraja on ALEMPI kuin Suomessa!
Alimmat suojaikärajat löytyvät Hollannista (12 vuotta) ja Espanjasta (13 vuotta).
Tyypilliset ikärajat ovat 14–15 vuotta kautta Euroopan. (Lähde: Väestöliitto)
14 vuotta: Saksa, Italia, Itävalta, Bulgaria, Kroatia, Liechtenstein, Montenegro, Serbia, Unkari, Viro, Albania, jne..
15 vuotta: Ruotsi, Tanska, Ranska, Islanti, Puola, Romania, Slovakia, Slovenia, Färsaaret, jne..
Espanjassa vasta 2000-luvulla suojaikäraja on ollut 13-vuotta, sitä ennen sielläkin se oli 12v.
Islanti nosti ikärajan 14:sta vuodesta 15:sta vuoteen vasta vuonna 2007.
Jopa naapurin hyysärimaassa Ruotsissa suojaikäraja on alempi, 15-vuotta kuten myös Ranskassa, Tanskassa, Islannissa, Puolassa, Romaniassa, Slovakiassa, ym... monissa muissa ns. sivistysmaissa.
Kaikissa noissa EU-maissa olisi täysin laillista ja normaalia että 14-15 vuotias itse päättää keneen rakastuu ja kenen kanssa rakastelee, ilman vanhempien tai viranomaisten suostumusta.
Käytännössä Suomessa nuoret aloittavat seksin jo huomattavasti suojaikärajaa aiemmin, tämä on syynä Suomen korkeisiin lapsen seksuaalinen hyväksikäyttö tuomioihin.
Kun suurin osa "uhreista" ei itse kokenut oikeuden mukaan keskustelua erityisenä eikä muistanut asiaa ennen esitutkinnan aloittamista!!!!!!
Niin miten voitte väittää heidän "traumatisoituneen"?!
Miten joku teini muka "traumatisoituu lopun elämäänsä" vain siksi että joku on kommentoinut sen tissiherutuskuville "hyvät bosat" tai jollekin twerkkaus videolle "hyvä perse"?!
Nehän on vaan tyytyväisiä että joku kehuu niitä, siks ne niitä herutuskuviaa sinne suoltaa.