Jos palkkalaskelmassanne on tietty maksupäivä, mutta tilille ei ole tullut mitään suoritusta kyseiseltä taholta?
Mitä tekisitte?
10
231
Vastaukset
- psykopate
Perintätoimisto Pakote esim. on oikein "mukava",voin suositella.
- Ammattimies osaa
Pietarin Perintä optiolla "isoja luita ei saa katkoa".
- asdfh1
Kannattaisiko kysyä palkanlaskijalta tai vastaavalta taholta.
- Normaali Sorsa
Aina on keksitty kirves ja erhe ja lumihanki....
- vihainenyrittäjä
Ja mitähän tuossa tilanteessa kuuluisi tehdä? Jos rahaa ei ole tullut, niin se tarkoittaa ettet ole ollut rahan arvoinen työntekijä!!! Sitäpaitsi olet saanut jo palkaksi kullanarvoista työkokemusta, yritys tarvitsee rahaa varmasti enemmän toimintaansa kuin sinä päihteisiisi.
- Ai hitsi!
Vajareis tuppaa tulemaan niin paljon sutta ja sekundaa että pulju tulee tosiaan tarvimaan enemmän rahaa tai toiminta loppuu lyhyeen.
- jos ei muuten
Soittaisin työsuojelupiirille..
- on ne on
Vaikea paikka. Vaihtaisin ehkä paikkaa. Voi olla että latvasta laho bosse tahtoo mahd. vain hallita karjaansa pirullisella kieroilulla. Näitä on nähty vuosien varrella monessa yrityksessä. Pienet pahimpia.
- wondering
Juurikin tuota olen monesta erinäisestä syystä epäillyt, mutta en niinkään varsinaista pääbossea, vaan hoviväkeä. Onko mahdollista neljän narsistin ja kiusaajan yhteinen kombinaatio?
- peli selvillä
Kyllä juurikin näin, taitava bosse on osannut palkata hoviväekseen toisen narsun jolle pääasiallinen lähde on pomottaminen itsessään ja toisen ihan perinteisen kiusaajan. Ja sitten jatkuvasti väitetään, että talous on kuralla ja palkanmaksu viipyilee sen vuoksi, näin estetään palkkojen kehitys näppärästi ja pidetään yllä pelkoa työpaikkojen menetyksestä. Jos rahavaikeudet olisivat todellisia niin irtisanomisia olisi tullut jo ajat sitten. Palkanlaskija tekee töitä omituisen myöhään; jos tilille katsoo maksupäivänä siellä ei suoritusta näy, mutta seuraavana on kuitenkin kirjautunut oikea maksupäivä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa1384583SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p763815Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.712479SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2271922Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1181777Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee2471156Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo49805- 62756
Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?
Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall20746Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?
Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,6725