Kuolen "nuorena"

Yksinäiset sinkut kuolevat nuorempana kuin parisuhteessa elävät, miehet erityisesti....
4188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mummoni oli melkein koko elämän yksin eläjä ja eli 100 vuotiaaksi. Terveydestä kakki kiinni eikä parisuhteesta :)

Äänestä
  • oli kuitenkin ollut perhe, olit sinäkin....

    Äänestä

täytyypä sit pitää vaimosta kiinni, eikä höntyillä ohimenevän pikkuihastuksen kanssa.

Äänestä

Samoja mietteitä paitsi että olen nainen ja 30 kymppinen sinkku. Varmaankin parisuhde ja muut suhteet vaikuttaa elinikään ja yleiseen viihtyisyyteen turvallisuuden tunteeseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tilastotieto kirjoitti:

Yksinäiset sinkut kuolevat nuorempana kuin parisuhteessa elävät, miehet erityisesti....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu