Miettikää

Olen raskaana,mutta olen sen verran viisas että teen abortin,koska
1;en ole valmis äidiks
2:en haluis vielä äidiks
3:Haluan että lapsi saa hyvän elämän että se sais äidin joka rakastais sitä koko sydämmestään minä en ois oikee siihen.
Joten muutkin alle 16 vuotiaat miettikää ennen kun tuutte tänne sanoon kuinka ootte valmiit äidiks. Käy samalla lailla kun vaikka saisitte koiran vanhemmat niistä jossain vaiheessa huolehtii. Mutta mulla on abortti yli huomenna. Pillereillä tätä ei voi enää keskeyttää.
4143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

4. Miksi harrastit seksiä ilman ehkäisyä? Vai mikä ehkäisy petti?
5. Miksi annoit raskauden jatkua noin pitkään jos abortin kuitenkin teet?

OT; ylihuomenna kirjoitetaan yhteen ja sydämeen ei mahdu kahta ämmää....

Äänestä
  • 4 koska emme tarkistaneet kortsuu jossa luultavasti oli reikä no tietenkin siis oli.
    5 Mulla ei ollu pahoinvointii en siis huomannut olevani raskaana aijemmin.

    Äänestä

Juu ei kaikki toki ole valmiita saamaan alle 16v lapsia, mutta ei pidä yleistää! ;)

Kyllä jokainen tietää itse onko valmis vai ei! Itse olin alle 16 ku tulin raskaaksi (4,5 vuotta sitten) ja todella hyvin mennyt lapsen kanssa! Ja monilla on toi ihme käsitys että teinivanhempien omat vanhemmat joutuvat vahtimaan sitten lastenlastaan kun teini haluaa bilettää/ olla kavereiden kanssa tai ei osaa hoitaa lastansa tms.. mistä ihmeestä tää käsitys tulee ihmisten mieleen? Vietän mielummin lapseni kanssa aikaa kun hihhuloin jossain baareissa! Lapseni molemmat isovanhemmat suorastaan pyytävät välillä että toisin lapseni joskus heille hoitoon..nyt sitte ton pyynnön takia (ja oman kunnon) käyn 1 kerran viikossa tunnin ajan treeneissä.. muuten ei isovanhempien tarvitse lastani vahtia


Ei ole tarkoitus olla mitenkään töykeä sua kohtaan, mutta aina ärsyttää kun yleistetään asioita etenkin teiniraskauksista!

Tsemppiä sulle aborttiin! En tiedä onko se sinusta vaikeaa, kun tiedät ettet ole valmis, mutta toivon ettei ainakaan jää mitään huonoa omatuntoa yms. Toivottavasti kaikki menee hyvin.

Äänestä
  • Kiitos ymmärryksestäsi. Tooivon sulle ja sun lapselle kaikkee hyvää. Eikä tosellakaan ollut tarkoitus yleistää. Itse aattelin, että teen lapsen sit kun tunnen että tulen varmasti rakastamaan sitä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oikeesti alle 16 vee kirjoitti:

Olen raskaana,mutta olen sen verran viisas että teen abortin,koska
1;en ole valmis äidiks
2:en haluis vielä äidiks
3:Haluan että lapsi saa hyvän elämän että se sais äidin joka rakastais sitä koko sydämmestään minä en ois oikee siihen.
Joten muutkin alle 16 vuotiaat miettikää ennen kun tuutte tänne sanoon kuinka ootte valmiit äidiks. Käy samalla lailla kun vaikka saisitte koiran vanhemmat niistä jossain vaiheessa huolehtii. Mutta mulla on abortti yli huomenna. Pillereillä tätä ei voi enää keskeyttää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu