Jos tiedän varmuudella, että joku on pedofiili, onko minun ilmoitettava hänestä johonkin? Tiedän niin, että olen saanut tämän henkilön itse myöntämään asian, mutta mitään muuta näyttöä minulla ei asiasta ole.
Onko pedofiilista aina tehtävä ilmoitus?
11
1961
Vastaukset
- Syytön ilman tekoja
No ei se ole vielä rikos jos on pedofiili, mutta sitten jos hänen tietsikalta löytyy lapsipornoa tai on syyllistynyt alaikäisen seksuaaliseen hyväksikäyttöön voi jo mennä poliisille. Jos siis on pedofiili, mutta ei tee mitään pedofiliaan kuuluvia tekoja on pedofiili syytön. Vähän sama homma tekojen suhteen kuin joku on täys alkoholisti, mutta ei ole juonut vuosiin tippaakaan ja on ryhtynyt absolutiksi.
- 0u9luyfjxfugoipoipii
jakoon vaan kuva ja tiedot. jos ei ole tehnyt mitään ei sillä väliä, eihän täällä syyllisiä haeta vaan sylkykuppeja että munattomat ihmiset saa kiusattavaa.
- Joo joo ja jaa
Ennen, vuosikymmeniä sitten sai huomattavasti herkemmin turpaan homo, kuin alaikäiseen sekaantumisesta vain epäilty (ei tuomittu) Tällaiseen ei yleensä edes reagoitu mitenkään. Ja vaikka joku sai tuomionkin alaikäisestä ja uhri oli jotain 13v. - 15v. ja oli vain kertaluontoinen lipsahdus tältä tuomitulta ei välttämättä asiasta tullut sen kummempaa kuittia.
Maastamme löytyy jopa eräs edesmennyt hyvin tunnettu kansan muusikko ja vielä hengissä oleva, nyt politiikassa mukana oleva kesto julkkis, joilla toisella tuomio alaikäiseen sekaantumisesta ja toisella suht selvät näytöt alaikäis jutusta, mutta ei tuomiota, kun juttu vanhentunut. Aikanaan kumpaisenkin jutut oli julkisuudessa ja ei tullut mitään pedari leimaa kummallekaan. Nykyään moisesta menosta joku julkkis joutuisi aika pedari-liemeen.- Lässytin lää
Tää on tätä Suomen pedo hössötystä. Hollannissa suojaikäraja 12v. Espanjassa 13v. Sit monia länsimaita, missä suojaikäraja 14v. - 15v. Se mikä heillä monien kymmenien miljoonien ihmisten sivistyneissä länsi valtioissa normaalia elämää on meidän näkökulmasta pedofiliaa.
- Anonyymi
Lässytin lää kirjoitti:
Tää on tätä Suomen pedo hössötystä. Hollannissa suojaikäraja 12v. Espanjassa 13v. Sit monia länsimaita, missä suojaikäraja 14v. - 15v. Se mikä heillä monien kymmenien miljoonien ihmisten sivistyneissä länsi valtioissa normaalia elämää on meidän näkökulmasta pedofiliaa.
Pedofiilin puhetta.
- jokutolkku....
Suomessa on ehkä alle 2-3 pedofiiliä. En usko että tunnet ne. Taitaa nää pedot istua vankilassa, tai hullujenhuoneessa kuten Jammu..
- alibin tilaaja
Jammu on kuollut, jos et lukenut alibia. Se eli yksinäisen loppuelämän niuvassa. Joku vielä tönäisi sen alas portaita, joten siitä tuli rampa istui yksin rullatuolissa huoneessaan. Sukulaiset tai ei kukaan pitänyt häneen yhteyttä.
- varma tieto
Ei Jammu oo kuollut.vapaanakin vielä.eilen tuli vastaa kadulla karkkipussi kädessä.
- Anonyymi
Samoin Elvis, eilen tuli vastaan Jakomäessä.
- Anonyymi
Pitääkö tehtä ilmoitus?
Katsoin loli hentai pornoa ja ostin 30 päivän oikeus lataa kuvia sivustolta mutta runkkauksen jälkeen meni lukemaan lakeja ja huomasin, että Lolicon on laillista Suomessa, mutta sen hallussapito ja levittäminen ei ole laillista
Poistin kaikki kuvaat ja lopetin sen subcriptionin mutta mietin nyt, että pitääkö asiasta kertoa poliisille. jos kyllä niin mistä? Saako rangaistusta?
Täälä 19v mies. - Anonyymi
Olet jatkanut valehteluasi jo yli kymmenen vuotta. Paikkasi on haudassa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 20211952
- 114768
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka523770Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1083131Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv952772Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t102575Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m122098Golffarit kehityksen jarruna
Nyt kun yritetään saada kivitippua toimimaan niin golffarit iskee puukolla selkään joka asiassa. Majoituspalveluja maino131549- 481511
Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos721358