JVC tvssä ei näy suomitekstitys kaikilla kanavilla....

tekstitön

Ostin tänään gigantista JVC telkun LT-40E710 - antennitalous kyseessä,
kanavahaussa ei ollut suomea ollenkaan, ruotsia kokeilin, ei tullut näkyviin mitään,
viroon vaihdettaessa tuli meidän normikanavat näkyville joten lie ok.

Suomenkielinen tekstitys ei näy kaikillla kanavilla, ensisijaisesti ylen kanavat kyseessä, tekstityskieleksi valittu (sieltä mistä voi valita) suomi. Kolmosella näkyy tekstitys ok - ykkönen, kakkonen, teema ja yle femma - ei mitään tekstejä.

Manuaali cdlllä - pitänee kaivaa sieltä esille, mutta jos jollain vinkkiä miten pitää toimia - neuvoista ja vinkeistä kovin kiitollinen :)

Epäröitti ostaa tvtä gigantista - vanha samsunki pelitti hyvin - mutta sen palvelusaika päättyi hyvin palvelleena :D

5

4170

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sit alkaa workkia

      Laita telkkarin maa ja kieli asetukset kohdalleen.

      • tekstitön

        Maa-asetuksissa ei ollut suomea ollenkaan, kirjoitin väärin aiemmin että kanava-asetuksissa ..... :D
        Muualla on suomi asetukset - ei wörki tekstit ei .


      • tekstillinen
        tekstitön kirjoitti:

        Maa-asetuksissa ei ollut suomea ollenkaan, kirjoitin väärin aiemmin että kanava-asetuksissa ..... :D
        Muualla on suomi asetukset - ei wörki tekstit ei .

        Kokeilin sitten vielä että hakee kanavat kaapelille - siellä näkyi suomi maa-asetuksissa, ei tietenkään löytänyt mitään kanavia kun antenni.
        Tehdasasetukset palautin
        ja uudestaan viritys - ja kas kummaa, nyt näkyi suomi maa-asetuksissa, sieltä valinta ja tekstit wörkkii.


      • Ominaisuudet vajaat?
        tekstillinen kirjoitti:

        Kokeilin sitten vielä että hakee kanavat kaapelille - siellä näkyi suomi maa-asetuksissa, ei tietenkään löytänyt mitään kanavia kun antenni.
        Tehdasasetukset palautin
        ja uudestaan viritys - ja kas kummaa, nyt näkyi suomi maa-asetuksissa, sieltä valinta ja tekstit wörkkii.

        Sen verran vinkkiä, että toivottavasti et halua katsella HD-kanavia JVC:llä. Kyseinen malli ei ole www.testatutlaitteet.fi linkityskelpoisten HD-vastaanotinten listalla. Kävin Gigantissa ihan muusta syystä, mutta huomasin tämän JVC:n. Hienosti esitelapussa kerrottiin, että molemmat HD-virittimet löytyy.. Tarkista, onko tälle mallille tulossa linkityskelpoisuus lähiaikoina.

        Ilmeisesti tämä on Gigantin omaa maahantuontia, ja kovin on sekavaa koko merkin myynti: JVC 40" LED-TV LT-40E710 on verkkokaupan mukaan poistunut valikoimasta ja JVC 40" LED-TV LT-40E71 on nyt myynnissä oleva malli? JVC:llä ei ilmeisesti ole virallista maahantuojaa, vaan Gigantti hoitaa homman?

        Itse jätän nämä erikoisuudet rauhaan ja pysyn tunnetuissa merkeissä. JVC:stä puuttuu kaikki nettiominaisuudet, joita pitää nykyisin löytyä, sillä laajakaistan kautta löytyy paljon lisäpalveluja. Jos Gigantti olisi myynyt sinulle mallin LT-40TG52N, niin se on hyväksytty korttilinkitykseen ja siinä on Smart-TV ominaisuudet valmiina. Panelin laadussa tulee tässä mallissa menetyksiä..


    • 670311

      Jvc 40' ei näy kuin 6-20 kanavat usein tulee teksti 'ei signaalia'

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      21
      1341
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1241
    3. 64
      1230
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1215
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1049
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      999
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      957
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      923
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      84
      847
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      43
      824
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      791
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      686
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      656
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      653
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      636
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      628
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      618
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      592
    19. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      52
      564
    20. Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?

      Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi
      Luterilaisuus
      307
      555
    Aihe