Parikymppinen mies hlö etsii kavereita (Pk-seutu)

lymphaticus

Noni etsitäämpäs taas kavereita täältä, josko tärppäisi...

Eli pk-seudulta mieluiten etsitään kavereita, ei siis suhdetta olen parisuhteessa tällä hetkellä (kaukosuhde tosin joten yksinäinen olen) Minulla on kyllä muutamia kavereita, mutta ei tarpeeksi - eikä varsinkaan tarpeeksi sellaisia joiden kanssa tuntisin olevani kauhean samanlainen.

Olen kiinnostunut asioista kuten: Metallimusiikki(ja muu musiikki) elokuvat, kuntoilu silloin tällöin myös, yms perus asiat (jotkin erikoisemmatkin) - tykkään myös ottaa viinaa, mutta en tykkää isoista juhlista tai perus baarissa/klubilla notkumisesta jossa soi samat biisit kokoajan niin kovaa ettei mitään kuule puhua. Ihan voitaisiin ensin jutella vaikka skypessä, ja sitten keksiä jotain hauskaa duunattavaa mahdollisesti.

Olen työtön tällä hetkellä jos se on jollekin joku ongelma... Ja mitähän vielä kertoisin... Ei tule nyt muuta mieleen, huono kirjotus mutta tulipahan tehtyä.

Laittakaa mieluiten yksityis viestiä jossa kerrotte itsestänne, jos nyt satutte tämän kuuloista kaveria kaipaamaan.

4

243

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tähän mennessä tullut vasta 1 vastaus, joten ajattelin vain ilmoittaa että kaverien hakuni on yhä voimassa - Kaikki joita yhtään kiinnostaa niin viestiä vaan - Täällä siis 21v mieshenkilö etsii monenlaisia ystäviä ehkä juuri sinua.

    • Ja yhä etsitään kavereita, 2 viestiä vasta tullut... Ja aika vähäseks on tuntunu yhteyden pidot jäävän - Että jos nyt joku tuntee vielä että kaveria tarvis, ja haluaa kokeilla miten juttu luistaa niin viestiä vaan. Onhan se tietty näin tuntemattomana vähän vaikea löytää omanlaista porukkaa, mutta kokeilemalla se selviää.

      Olisi siis tosiaan kiva saada ihan live kavereita, eli ei pelkille skypessä kirjottelijoille.

    • Hei

      Mistäpäin pääkaupunkiseutua olet?

    • Moro

      Kerron tarkempia tietoja ainoastaan yksityisviestillä.

      Yhä on tämä etsintä menossa, täältä kaikki tähän asti tulleet yhteydet on vähän tyssännyt... Pitäis varmaan olla jotain yhteisiä kiinnostuksen aiheita; kuten metallimusiikki keikkoineen yms- tai mitä nyt keksiikään... Mutta viestiä voi laittaa jos kokee että haluaa juttuseuraa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      110
      2383
    2. Jumankauta sä olet hyvännäköinen

      Ihan mun miehen näköinen 😍
      Ikävä
      66
      1455
    3. Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä

      Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html
      Maailman menoa
      232
      1228
    4. Nainen, huomasitko kun muutin sinua?

      Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/
      Ikävä
      97
      1165
    5. Misä tulipalo?

      Mikä palaa Haapavedellä?
      Haapavesi
      11
      1138
    6. Tämä kesä ei ollut vielä meidän

      Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos
      Ikävä
      67
      1065
    7. Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit

      Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.
      Ikävä
      91
      972
    8. IS Viikonloppu 12.-13.7.2025

      Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko
      Sanaristikot
      56
      959
    9. Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan

      Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      175
      958
    10. Teet tämän niin

      Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸
      Ikävä
      43
      928
    Aihe