tulinyt,kalajaskassa juttu,halpahalli nielaisi postin itselleen,aikanäyttää,mitentoimii
postinloppu
postimatti
21350
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Osaltani asiointi ainakin vähenee ja niin on moni tuttavanikin sanonut.Siinä vähenee samalla myös nettitilaukset,koska ne tähän saakka olen noutanut postista.
Jaa, nytkö se sitte vasta loppuukin tuo posti?
Minä olen jo yli kahden vuoden ajan luullut, ettei siellä vieskassa ole enää postia kun luin tuon "uutisen" tuosta postin sulkemisesta.Eli se oli siis väärää tietoa tuo
Postin palvelut vain paranee Ylivieskassa ,Halpahalli palvelee klo21 arkisin ja viellä lauantaisinkin voi käytää pstin palveluja.
Nimimerkki "Eipä mitään hätää"
Kirjoittaa niin tutulla tekniikalla, että ei ole epäilystäkään siitä, kuka on asialla.
- "Halpahalli" tulee olla: Halpa-halli.
- "viellä" tulee olla: vielä.
- "käytää" tulee olla: käyttää.
- "pstin" tulee olla: postin.
tein saman havainnon. Huvittavaa sinänsä hän kun kertoo käyttävänsä yhtä ja samaa niciä aina.
Tyypillinen persu takki kääntyy ja nicki vaihtuu aina tarvittaessa.
Eipä taida toimia.
parhain mahollinen paikka postille
on kiinni sunnuntaisin (se ei ole nykypäivää)
samalla ostettua viinaa ja tupakkaa vaikka "mulla on tästä asti aikaa, muutama lantti mammonaa, mielin määrin...."
-ei toimi halapahallisa !
siis mikä posti on Suomessa auki sunnuntaisin? Ei mikään.Tervetuloa nykypäivään.
Esim. Haapavedellä posti toimii Siwassa, joka on myös auki sunnuntaisin.
Selvä, ..kokkolalaiset söivät jälleen yhden palvelun vähemmäksi kuleksimasta tästä jokilaaksosta. Kukan muu ei tuohon postin pilkkomisen kelkkaan noussut. Passaiskos sama tehdä nyt Kokkolassakin? Eikö liene sieltäkin uskovaisilta passelit tilat löydettävissä ja ainahan palvelua saa tällä tavalla parantaa; Kokkolasssakin (?), vai eikö saakkaan? Luotan helluntalaisten postisalaisuuden salassapitokykyyn ja henkilökunnankuin riittävyyteen kuin muuriin. Joten, sillä lailla kaikki on p..run hyvin.
En juuri ole Halpa-Hallia aikaisemminkaan käyttänyt, mutta voipa nyt lopettaa senkin vähän käytön. Aina näköjään tästä maailmasta löytyy se luopio, sanottaisiinkos Juudas, joka on ostettavissa .... kelkkaan. Good bye Ykan posti ja Ykan Halpa-Halli! Onneksi noita kauppoja ja vallinnan varaa Ykassa riittää.
Huonot on postin palvelut Ylivieskassa.Haapavedellä posti on ollut monta vuotta siwassa,joka auki joka päivä,myös sunnuntaisin, 08.00- 22.00.
Oulaisissa on myös asiamiesposti Siwassa, auki niin arkena kuin sunnuntaina aamusta iltaan. Toimii yllättävän hyvin, ennakkoluulot voi siis heittää romukoppaan.
Luojankiitos posti loppuu. Puolet paketti-ilmoitus lapuista jää tulematta ja sittepä paketit lähteeki takasi lähettäjälle. Ja mikä ihmeen yritys on auki vain sillon kun kaikki ihmiset on töissä? Pankeilta sen ymmärtää, jokanen tietää että ei pankit oo asiakkaitaan varten olemasa, mutta vois luulla että posti olis. Ja josko postin tyyppeihin tulee nyt sitte vähän vauhtia; miten voi olla että 3 hengen jonolla kestää puolituntia saaja paketti.
oottakos koskaan asioineet kaupassa Siwassa ruuhka-aikaan, ei toimi kauppa ei toimi posti
Niinpä, Halpa-Hallissa on yleensä metritolkulla jonoa, eipä ne sieltä jouda postin asiakkaita palveleen... Saapi oottaa rauhassa vaikka tunnin kun pakettia hakee.
Kääntäkää paketit automatic netissä sinne sittarin pakettiautomaattiin. On muuten pätevä systeemi. Netissä voi tehdä Itellan sivuilla verkkopankki tunnuksilla muutoksen...
Halpa-Hallissa saa nykyään jonottaa kassoille päiväsaikaankin. Tuohon kun vielä iskee postipalvelut kylkeen muka "siinä sivussa" hoidettaviksi niin lopputulos on täysi kaaos. Tilat ja parkkialueet ovat ihan riittämättömiä, vaikka kenkä- ja vaatepuoli siirtyisikin toiseen rakennukseen.
Mielenkiintoista nähdä minkälainen helvetti Halpa-Hallista tulee ensi jouluna, kun keskitetään postiruuhkat ja ostosruuhkat samaan tönöön.
Aivan käsittämätön päätös aikana, jolloin ihmiset tilaavat netistä postin kautta yhä enemmän ja enemmän tavaraa.
Kurja uutinen.Postin pittää olla posti.
Mitä väliä, missä postipalvelut ovat? Pääasia on, että homma toimii. Toiminut se on muuallakin, missä posti on viety kaupan yhteyteen.