vai vieläkö käydään sotaisen kiivasta taistelua?
Mitä jos aloitettaisiin positiivisten asioiden miettiminen, kyllästyttää niin apeat ja alakuloiset kirjoitukset, eli...
Oletko onnellinen ja mitä hyvää elämässäsi on tänään tapahtunut?
Joko tällä palstalla vallitsee rauha,
4
128
Vastaukset
- Tätäpäs piisaa!
Tein juuri hyvää ja ravitsevaa lihakeittoa vaimolleni, joka kärsii keuhkokuumeesta. Kissat ovat myös hyväntuulisia ja "tunkevat" kehräämään hänen kainaloonsa vuoteelle.
Kohta saunan lämmitykseen ja sen jälkeen hyvät saunakahvit avec.
Vaarinpoika viettää synttäreitä lauantaina ja sinnepä sitten kakkukahville.
Pian alkaa kevät ja mp-kausi. Sitten vain mutkaista tietä näkymättömiin.
Onhan tätä onnellisuutta vaikka jakaa. - lumpeenkukka1
Päiväkahvi on juotu hyvän runoilijatortun kanssa ja seurattu miten talitintit nauttivat talipötköstään. Oravat kantavat maapähkinöitä riemukkaasti varastoihinsa. Ilmakin on niin keväinen.
Nyt on muutaman kilometrin kävelylenkin aika mukavassa säässä. Kun nyt pystyn jo selkäleikkauksen jälkeen lenkkeilemäänkin. Lenkin ajaksi laitan lihapadan hautumaan uuniin ja saamme sitten syödä nautiskellen kun mieheni tulee töistä.
Minäkin olen onnellinen, elämän pienistä asioista ja normaalista arjesta. Onnea on myös terveys ja perhe.
Toivottavasti vaimosi paranee nopeasti.Runoilijantorttu, hmm.. Mahtaneeko kyseessä ollut kuitenkin alun perin runoilijan vaimon tortusta, heh ja virn.. Saattoi jopa olla, että ko torttu saikin kirjailija´n runosuonen sykkimään..
Meillä oli kinkku uunissa ja aamupäivällä maistelimme sitä leivän päällä kahvin kera. Saunasta tulimme hetki sitten, kiukaalla oli makkaraa ja nyt vietämme aikaa aluksi telkkaria katsellen.. Että sellaista.. Vai sotaa, hmm, niin, no loppuipa herjailuni, no aika hyvin on jo tiedossa herjaajan henkilöllisyys kun kirjoitteli hiukan ohi suunsa..
- rakastunut1
Ihanan keväinen ilma ja rakkautta rinnassa.
Mikään ei ole parempaa kuin pitää omaa kultaansa kainalossa ja suunnitella yhteistä tulevaisuutta.
Tämä onnea on..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.5404645Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek183721Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2842352Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4822221Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.881555Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1161524- 1571413
Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel691340- 701323
- 841164