Liukasta

yks vaivanen

Kaarinan kaupunki jakaa ikäihmisille liukuesteitä kenkiin ettei tarvitse huoltaa jalankulkuteitä

4

249

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei autoa!

      Saisivat jakaa kaikille jalankulkijoille niitä jotka eivät omista autoa.
      On se kummaa kun ajotiet /parkkipaikat hiekotetaan muttei niitä kohtia missä me jalankulkijat kuljemme.

      • autoton1

        Jalankulkijoita syrjitään! Varmaan joku herran nappula joka omistaa auton on päättänyt että hiekotetaan vaan autojen kulkuväylät jottei he itse kaadu autolla!
        Eihän auto mihinkään kaadu kun on neljä rengasta alla.
        Jalankulkija kaatuu helpommin.


    • ajatuksia

      Kai se nyt on liukasta,kun katsoo pöytäkirjoista kenen kanssa kaupunki teki kunnossapito sopimukset....Yllätys Yllätys Lemminkäinen!!!Meinasko kaupungin herrat ,et ne kusetti kerran ei ne varmaan enää kuseta???Yksi lumisade ollut ja vähän liukasta=Älyttömän huonosti hoidetut kadut!!Laskutus toimii silti.

    • Anonyymi

      Luin ensin että Kaarina jakaa ikäihmisille liukastetta😄 sehän olisi hienoa koska vanhukset viihtyisivät kotosalla touhuten kaikkea pikkutuhmaa keskenään😆🐻

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      71
      9695
    2. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      138
      8828
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      105
      6749
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      196
      5148
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      173
      4899
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      120
      3684
    7. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      170
      2551
    8. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      73
      2493
    9. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      164
      2383
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      58
      2212
    Aihe