Hei, mitä matkakohdetta suosittelisitte vähän yli 6-kymppiselle pariskunnalle?
Tarkoitus on lähteä maaliskuun lopulla pariksi viikoksi. Ei välttämättä edes lämpimään helteeseen. Meillä kunto ok, voisi olla siis kaupunkikohdekin. Kulttuurimatkustamista on harrastettu melko paljon.
Onko kenelläkään kokemusta tästä Finnmatkojen Couples -systeemistä, siis mistään kohteesta? Kohde voisi olla pidemmälläkin, olemme eläkkeellä.
Ehdotuksia? Kokemuksia? Blogeja?
Minne matkustaa
3
134
Vastaukset
- KatiMe
Olette käyneet Dubaissa? se on suosittu nykyään, kallis kylläkin. Egyptiin lähtisin koska vain uudelleen. Praha on myös mielenkiintoinen ja Lontoo.
Seuraapa Rantapallo.fi -sivustolta mahdollisuuksia - Kaupunkilomalle?
Jos ette lämpimästä välitä, niin maaliskuun lopulla monessa keskieuroopan kaupungeissa on oikein mukava ilmasto. Itse vierailen puolisoni kanssa usein Pariisissa, Berliinissä, Wienissä ja ensi huhtikuussa olisi tarkoitus mennä Barcelonaan.
- Eilaala
Jees! Tämä Barcelonahan olikin juuri se kaupunkikohde, joka on käymättä ja joka aina joskus kummittelee mielessä. Täytyypä katsella hintoja ja mahdollisuuksia. Maaliskuun luulisi olevan sopivan lämpöinenkin meille.
Pariisi ja Berliini ovat jo plakkarissa. Wien ei jostain syystä paljoa kiinnosta, niin kulttuurinen paikka kuin onkin. Pitää vähän taas tutkia sitkäkin uudelleen.
Kiitos vinkistä!
Jos joku osaa vinkata lämpimiä mielikohteitaan, niin pliis. Aika monessa on käyty, etenkin Euroopan alueella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka882503- 671455
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww841378EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje111192- 81923
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19900Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe33773- 54773
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta102771- 30706