Tai vaikka lasolpullosta. Korkkiin tehdään reikä pienellä poralla tai piikillä. Laitetaan muutama spruittaus mäntysuopaa ja täytetään vedellä.
Joka käytön jälkeen vessa huuhdellaan ja sitten laitetaan vessan pöntön sisäpuolelle muutama painallus.
Tyhjst fairypullosta vessanraikastin
5
252
Vastaukset 5
- Betonipora
Eikös Fairypullossa ole kierrekorkki tulppa ja sen verran iso reikä, että vesi-suopaseos pääsee ulos. Ei tarvitse porailla tai piikitellä.
- sillä spruuttaaat
suihkepulloon tärpätti-pluiru ja vettä .
Olo kuin mäntymetässä sen jälkeen tuossa mietiskely- kammiossa.
Ajatus hukkui-otan osaa !' - bvcfdf
Tein suihkepulloon mixin, mutta ei se mäntysuovan haju mielestäni ole mitenkään puoleensavetävä, pikemminkin vähän tunkkainen.
- 0 innovatsiooni
Nestesaippuat tietysti parempi vaihtoehto. Kun sattui paikalla olemaan mäntysuopaa niin sitä käytettiin. Sitten se kasvien suihkuttamiseen tarkoitettu suihkepullo putosi vessanlattialle ja särkyi.
Laitoin tyhjään kloridipullon korkkiin reiän ja sillä nyt suihkuttelen. Kyllä se p:n katkun voittaa se mäntysuovankin lemun. - bvcfdf
0 innovatsiooni kirjoitti:
Nestesaippuat tietysti parempi vaihtoehto. Kun sattui paikalla olemaan mäntysuopaa niin sitä käytettiin. Sitten se kasvien suihkuttamiseen tarkoitettu suihkepullo putosi vessanlattialle ja särkyi.
Laitoin tyhjään kloridipullon korkkiin reiän ja sillä nyt suihkuttelen. Kyllä se p:n katkun voittaa se mäntysuovankin lemun.Kokeilen ensi kerralla, kun tarvitsen laittaa sitruunaa porkkanaraasteen elvyttämiseksi, niin puristan sitä myös tuohon mäntysuovan sekaan. Katsotaanpa vaikutus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei91034Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää125976- 109949
- 56935
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.85822Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.43779Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev160727Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66721- 66697
- 45596
- 70586
- 95561
- 22536
- 52531
- 60524
- 35497
- 26490
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15052459Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....31453Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?
Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi246408