Onnittelut jälleen liiton tiedotusvastaaville, kovasti olette tehneet töitä, mutta ei vaan mihinkään olla saatu mitään aikaiseksi!
Viikonloppuna otellaan arvostettu Pariisin GS, jossa mukana on lähes yhsänkymmenen maan parhaat judokat.
Suomesta mm. World Ranking nelonen, Viime vuoden MM 5 Jaana Sundberg. Lisäksi mukana .....
Mutta kun ei onnistu niin ei onnistu!
Ja oliko muuta valitettavaa liiton toiminnasta, laittaa
kohta eräs setä vastaukseksi.
Viikonloppuna otellaan arvostettu Pariisin GS, jossa mukana on lähes yhsänkymmenen maan parhaat judokat.
Suomesta mm. World Ranking nelonen, Viime vuoden MM 5 Jaana Sundberg. Lisäksi mukana .....
Mutta kun ei onnistu niin ei onnistu!
Ja oliko muuta valitettavaa liiton toiminnasta, laittaa
kohta eräs setä vastaukseksi.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Eikä viimeviikon miesten Belgian Openiakaan ollu ollenkaan......
Viestissäsi ei ollut kysymystä, joten en kysy. Voistiko ystävällisesti esittää kysymyksen, niin pääsen vastaamaan.
Voisitko myös jättää joka kerta yhtä väärin menevät etunimispekulaatiot pois viestistäsi. Väärän puun haukkuminen on tänäänkin rumaa.
Asiaan ei liity (tai liittyy tiedotuksen osalta) Onko huominen akatemia treeni todellaki VAA tunnin mittainen? Entä U18 EM-kisat. Liiton sivuilla ne on juhannuksena, mutta EJU sivuilla heinäkuussa.
EM-kisa on siirtynyt jo kaksi kertaa eteenpäin, viikko kerrallaan.
Saas nähä muuttuuko vielä maakin.
Hyvä että siirty,pääsette valmistautumaan kisoihin just sopivasti Heinäveden leirillä
t Pekka Y
Ai Junnut menee leirille ja ottaa liikaa randoria ja menee paskaks just enne tärkeitä kisoja niin ku eräs Marde
Kesäleiri ei todellakaan ole sopiva valmistautuminen EM-kisoihin, pitää hakea räjähtävyyttä ja nopeutta, eikä puskea peruskuntoa
Leireillä voi mennä oman suunnitelman mukaan ja jättää junnaus ekniikkatreenit välistä ja ottaa rantut pidemmillä palautuksilla.
Kesäleirillä voi hakea räjähtävyyttä ja nopeutta
Onhan siellä Pariisin joukkue liiton sivuilla!?!
tuli perjantai-iltana, on varmaan mennyt tieto hyvin perille
Tiedotus vaatii töitä yhtä kovasti kuin valmennus, tuomarointi, seuran johtaminen jne.
Eli joka päivä pitää olla laittamassa tietoa tiedotusvälineille, yksinyritys ja juttu ei riitä!
YLE ja figthsport uutisoi näyttävästi netissä, mutta päivän lehdissä esim. Hesari hiljaista on.