En tarvitse kameraa, en GPS:ää, enkä mobiiliyhteyttä.
Mikä on paras?
Mikä on paras 200 euron tabletti?
7
327
Vastaukset
http://www.gigantti.fi/product/tietokoneet/tabletit/SMT2100MKENEE/samsung-galaxy-tab-3-7-0-wi-fi-musta
http://www.expert.fi/Tuotteet/Tietokoneet/Tablet-Tietokoneet/Acer-Iconia-A1-810
Tuossa taitaa olla parhaat noissa kokoluokissa.Suosittelen 10" samsungin galaxy-sarjan käytettyä.
Ainakin minulla sormi rajaa nuo pienet näytöt pois.
Kynän kanssa samsung note:a naputelleenä en pidä siitä, vaikka sen hommasin.
Teksiviestien tai sähköpostien vastailu / lähettely vaatii zen-munkin kärsivällisyyden koska kirjoitusvirheitä tuppaa tulemaan hyvin herkästi.
Samoin netissä tekstit ovat liian pientä, kun yrittäisi "tupakkiaskilla surffailla".
Tässä tapauksessa isompi on parempi jos et ole erityisen pienisorminen.
Acerit jättäisin suosiolla hyllyyn, kestävät tuskin takuuaikaa, tuttuja meillä huollossa.wunderwaffe kirjoitti:
Suosittelen 10" samsungin galaxy-sarjan käytettyä.
Ainakin minulla sormi rajaa nuo pienet näytöt pois.
Kynän kanssa samsung note:a naputelleenä en pidä siitä, vaikka sen hommasin.
Teksiviestien tai sähköpostien vastailu / lähettely vaatii zen-munkin kärsivällisyyden koska kirjoitusvirheitä tuppaa tulemaan hyvin herkästi.
Samoin netissä tekstit ovat liian pientä, kun yrittäisi "tupakkiaskilla surffailla".
Tässä tapauksessa isompi on parempi jos et ole erityisen pienisorminen.
Acerit jättäisin suosiolla hyllyyn, kestävät tuskin takuuaikaa, tuttuja meillä huollossa.Kunhan vaan ei 10.1 enimmäistä versiota. Se ei ole kovinkaan nopea.
Siis uutena. Käytettynä saisi parempia.
- Mikä paras lie?
Onko 7-8-tuumaisen käytettävyys selvästi heikompi kuin 10-tuumaisen?
Olen vähän noita kokeillut ja minusta tuo 10 tuumaa on ikävä välikoko. Joku pöydällä pidettävä 13-14 tuumainen olisi jo aivan eri asia. 5-8-tuumainen sitten mukana pidettäväksi. Ei minusta. Käytän Nexus 7 2013 mallia ja 7" tuuman koko ei tunnu liian pieneltä. Hyvin pystyy käyttämään.
- gkblhfgljhtkh
Makuasia, jokkaisen pitää ihan ite hiplata näitä siellä liikkeessä ja päättää. Liikkuvassa käytössä tämä 7 tuumainen on ihan hyvä. 8 ehkä aavistuksen parempi, en vielä tiedä. Kodin viihdelaitteeksi kaipaan isompaa 4:3 kuvasuhteella, mutta jos yli 10 tuuman menee, niin käsikäyttöön siittä ei minun mielestä enään ole, vaan silloin se vaatii jo pöydän millä käsitellä. Tarkoittaa jo läppäriä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k502244Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖25988Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82952Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11914- 68873
Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt54853Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me121842Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu10773vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22753Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49749