Sotsiin EHDOTTOMASTI
Viitaluoma
hpk 39
9173
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Juu, menolipulla ja pienellä suomen lipulla varustettuna, niin ei ole häiritsemässä täällä ry- organisaation "onnistumisia".
Älkää nyt, tänäänkin oli niin hyvä peli, että omalla kohdallani ovet kävi ulospäin 0-4 kun kilahti:)Samaa pazkaa pelistä toiseen, ei muuta eroo kun päivämäärä:)
Ja ei osaa kai edes enää vituTtaa, vaan naurattaa ja liittyä niihin uskovaisiin, jotka uskoo loppuun asti pudotuspelipaikkaan:) (itse en usko) mutta sanotaan sillee kun moni sanoo,vieläkin:), että onhan sitä vielä 30 pistettä jaossa,hah!Kerhoo en tietty jätä, aina tulee uusi kausi, mutta tällä kaudella en enää lippuja osta, joten hallilla minua ei näy.Tuo tämän kauden sonta riitti juuri nyt:)Eikä pelkkää Viitaluomaa tarvi haukkua, kuitenkin kerhon paras maalintekijä, joita tällä kaudella olisi tarvinnut muutaman enemmän.Ehkä ensikaudella, jollei säästetä Raution viemiä rahoja:)))Täytyy vaan muistaa joukkuetta rakentaessa, että ensi kaudella on taas mukana karsinnat:)Tuolla rypemisellä ei kestä ihan kauaa, kun pelataan porrasta alempana:))Oi niitä Jukka Jalosen aikoja kun valmensi..:)))
No, jos tuo Jokerien farmiseuraksi huolitaan, ei tarvi ihan heti kaipailla huippuvalmentajiakaan. Höntsäpelaajavarastoksi kerhoa suunnitellaan.
Aikaisemmin erottunut kultaisesta Potusta.Eilen ei(LUKKO) pelissä MITENKÄÄN .Kauden suurin HÄPEÄpilkku ko joukkueessa .
Torilla tavataan...
Viitaluoma ensi kaudella Tapparaan...Borna eurooppaan ja Sallinen Jokereihin...Tuulola lopettaa.
Kiitos vaan, ei Tappara sorru näihin juttuihin.
"Jokereissa" jatkaa varmaan aika moni, mutta Ruutu ehkä tulee myös himmailemaan.
Henry Leppä ja Timo Sutinen tulossa Kerhoon ensi vuodeksi jäähdyttelemään. Vade Immonen ja Mika Strömberg neuvottelevat vielä KHL mahdollisuudesta, mutta voivat tulla meillekin.
Lalli "Lali" Partinen ja Yrjö Salo, 26-vuotias Keravalainen kukkakauppias ovat Hämeenlinnan Jokerien ensi kauden kingit.