nerokas Citikan Logo

Täytyy myöntää ,että Citikan keula Logo, ilme on harvinaisen onnistunut. Suorastaan nerokas. Sehän on kuin jonkun materialin halkeamisviiva, lohkeamassa palasiksi . Erittäin onnistuneesti kuvaa Citikan laatutasoa. Napa kymppi kertakaikkiaan. Kyllä PSA osaa.
14149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Mitsubishi on kopioinut sen maastureihinsa. En tiedä mitsun laatutasosta, mutta kalliita ne on korjata.

Äänestä
  • Ainakin se malli jossa on psa hdi moottori, jota myös pösönä myydään

    Äänestä

Citikan mottona on ollut aina, tehdä käsiin mureneva auto.

Äänestä
  • Taitaa sinun jutut murentua käsiin?

    Äänestä

No kun provopellen sivistystason tietää eli 0 ja sehän on selvä että ei edes tiedä mistä se Citroenin logon on peräisin.

Äänestä

Opettele ensin kirjoittamaan ja provoile vasta sitten.

Äänestä

Toyotateron älykkyysosamäärää kuvaa hyvin ne kaksi soikeaa ympyrää siinä Toyotan keulalla. 00

Äänestä
  • Sitikan logo on kuin puolikuolleen aivokäyrä. Ihan tasaista jossa vain yksi
    piikki ja taas tasaisen kuollutta

    Äänestä

Minkä ikästä porukkaa olette?

Äänestä

Minkä ikäinen on logon suunnittelija?

Äänestä

kuin Tojon lerppamuna-logo.

Äänestä

Kyseinen käyrä kertoo kaasunestejousituksen toimintaa 100km matkalla talvella. Eli kerran on meinannut toimia mutta sitten venttiit a`100€ ovat pettäneet.
Loppumatka on sitten tasaista kivireki kyytiä. Sitten kun korjaa taas viikon takapihalla voi lämpimällä ilmalla mennä kokeileen "mehujousia".

Äänestä

Kyseessä on citikan omistajan hermokäyrä kun se huomaa mitä on tullut ostetuksi.

Äänestä

Tulihan se sieltä. Muuan Tero 5 vuotta sen paljasti. Mä epäilin neljää ja mielessä kävi myös kuusi, ehkä 7 vuotta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


_____/\_____ rits kirjoitti:

Täytyy myöntää ,että Citikan keula Logo, ilme on harvinaisen onnistunut. Suorastaan nerokas. Sehän on kuin jonkun materialin halkeamisviiva, lohkeamassa palasiksi . Erittäin onnistuneesti kuvaa Citikan laatutasoa. Napa kymppi kertakaikkiaan. Kyllä PSA osaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu