Tampere-huoneen Miitti

On aika tavata jälleen, enemmän ja vähemmän tuttuja ja juoda itsensä mukavaksi/komeaksi/kauniiksi joko alkoholin voimalla tai ihan vaan vedellä.

Paikka on Kivenheitto, Kalevassa. Sieltä on lyhyt matka keskustan rientoihin, mikäli on tarve päästä vaikkapa tanssimaan illan mittaan.

"Ravintola Kivenheitto on Kalevan kaupunginosan yhteinen olohuone, jossa voit nauttia huurteisen kolpakon tai vaikka lasillisen viiniä.
Kunnon olohuoneen lailla ravintolassa on viihdykkeenä monipuolinen kirjasto. Pelimielisille talo tarjoaa lautapelejä, pöytäfutiksen ja biljardin. Penkkiurheilijoita ei tietenkään unohdeta, sillä CMore ja MTV3 Max näyttävät parhaat urheiluohjelmat. Nälän yllättäessä apukin on lähellä: rapean maukkaat pubiruoka-annokset hiljentävät huutelevan vatsan ja vievät kielen mennessään.
Kesäisin ravintola avartuu ulos: Kalevan solariumina tunnetulla terassilla voit nauttia auringosta koko päivän.
Kivenheitossa karaoke käynnistyy joka perjantai klo 21 ja keskiviikkoisin otetaan tiedoista mittaa Korttelivisoissa klo 19.30.
Ravintolassa on ilmainen nettiyhteys.
Kivenheitto on auki viikon jokaisena päivänä, ja tilaa riittää isoillekin seurueille. Henkilökunta toivottaa sekä vanhat että uudet asiakkaat lämpimästi tervetulleiksi!
Kortteliravintola, jonne tullaan kauempaakin"

Ajankohdaksi on valikoitunut 29.3, klo 21 eteenpäin. Tosin kukaan ei estä menemästä aiemmin, baarissa kun on erimoisia aktiviteetteja tarjolla.

Tervetuloa jokaiselle, ehkä löytyy innostusta vaikka pelailuihin, kun baarissa kerran moiseen tarpeet on :)

2

453

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tulossa :P

    • junett

      Paikalle tulee hän

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      30
      1357
    2. Onko kaivattusi älykäs

      vai onko helposti vedätettävissä
      Ikävä
      70
      909
    3. Miten yksi ihminen

      Voi kolahtaa näin kovaa? Saada ajatukset vallattua näin totaalisesti? Taidan oikeasti tarvita ammattiapua tämän kanssa,
      Ikävä
      42
      843
    4. P*skimmat palstalaiset kautta aikojen äänestys

      Nyt kaikki peliin, ilman parasta, ei ole p*skinta! Muistetaan mainita myös ne piileskelevät pirulaiset! 🤓
      Sinkut
      196
      786
    5. Työttömiä suomalaisia ei saa töihin

      Ei hakemuksen hakemusta suomalaisilta ammattilaisilta, Piti sitten filippiiniläisiä palkata. https://www.is.fi/talouss
      Maailman menoa
      296
      700
    6. Mikä on hänen nimen viimeinen tavu?

      🎣🎣🎣🎣🎣
      Ikävä
      46
      671
    7. Luonnollisuus

      Ja luonnonkauneus on kaunista.
      Ikävä
      92
      640
    8. Olet lihonut kuin pullataikina

      Olet lihonut kuin pullataikina. Et ole yhtä kaunis kuin aikaisemmin. Oletko ryyppäämässä käynnyt joka ilta?
      Ikävä
      38
      628
    9. Toivotko jotain tapahtuvan

      Että saisit kaivattusi vaimoksesi?
      Ikävä
      52
      546
    10. Et siis halua

      enää nähdä minua? Lupaan sitten pysyä pois. Ja jos vahingossa satutaan samaan paikkaan voit uskoa että en sitä tahallani
      Ikävä
      47
      540
    Aihe