Juu Elikkäs löyty koiran jäljen näköinen jälki joka oli mennyt tien yli eikä ollu pieni jälki no onneksi oli mittanauha mukana jäljen pituus oli 14 senttiä!! Onkohan suden vai ison koiran jälki? Toivottavasti ei olis suden jälki kun lähimpään taloon matkaa about 500m.!!
mikähän jälki lie?
9
209
Vastaukset
- minkä jälki...
Vastatkaa äkkiä! !
- Näitä jälkiä on!!!
Laettakkeehan lappset äkkijä sisälle ja pysykkee iteki myöski sielä! Ei uskalla ennää pihalle lähtiä ku ke suvet sielä vuannii!! Meillä mäni töissäpäivänä raktoristaki rengas ku olj joku susi pihalla käyny! jottain jäläkijä aenaski olj pihalla kun akkunasta kahoin! susija varrmana oli!!
- Tyhmä,,,
Tuskin nyt traktorin renkaita sudet puhkoo! :D
- Järjentakoja
Anna jäljenjättäjän olla rauhassa. Olisin sinuna enemmän huolissani naapurin pertistä, ties mitä saa tyhmään päähänsä.
- Minkä jälki
Eli onko se jälki suden?
- Latailija.....
Mikä oli jäljen leveys, entä anturan, varpaankärkien välinen suhde? Jäljen pituus ei anna vielä mitää kuvaa jäljestä. Voi olla sateen raiskaama ajokoirankin jälki tai jonkin isonkoiran.
- .....?
Leveys oli semmosen 6 senttiä voisin pistää kuvan siitä jäljestä mutta pystyykö tänne laittamaan sitä?
- Ee oo sus
.....? kirjoitti:
Leveys oli semmosen 6 senttiä voisin pistää kuvan siitä jäljestä mutta pystyykö tänne laittamaan sitä?
Vanha ketju, mutta vastaan. Jos jäljen leveys on vain noin 6cm ja pituus 14cm, niin ei todellakaan ole mikään suden jälki. Eiköhän siinä ole jäljen katsojalta jotakin jäänyt huomaamatta, tai ollut osittain kova alusta, johon on osa jäljistä jäänyt tulematta. Jänis tai rusakko, siinä oma arvioni!
- selevisi äkkiä
Mieki näin täälä Lapisa miehen ja naisen kenkien jälet lumessa jotka yhtä-äkkiä hävesivät! Mietin jäläkien katomista ja pirhautin 90 vuotialle papalle ja se sano: Siiton menny LENTOJÄTKÄ ja ILOLINTU.......
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622592Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant999889Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567765Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va1026529SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1936257Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675861Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615350Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515253HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1344915Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084592