Loma lähenee... Millaisia kokemuksia lapsiperheisillä hotellista ja muista lähellä olevista aktiviteeteista? :-)
Riu Buena Vista/kokemuksia
2+2
5220
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g2180527-d531023-Reviews-ClubHotel_Riu_Buena_Vista-Playa_Paraiso_Tenerife_Canary_Islands.html
Hieno kuva linkissä.. taustalla näkyy meri, vaikkei hotelli ole lähelläkään rantaa ;)
Ainahan mainokset lupaa parempaa. Hotellihuoneiden kuvat on otettu jollain elämää suuremmalla laajakulmahirmuobjektiivilla. Niitä takapihan jätesäiliöitä ikkunan alla ei koskaan päädy mainoskuviin.
Buena vista on todella hyvä hotelli lapsiperheille! Olimme (2aik 5v lapsi) kyseisessä hotellissa tammikuussa 2013 ja uudestaan suuntaamme samaan paikkaan tammikuussa 2015. Hotellin all inclusive on paras johon olemme matkoillamme törmänneet. Hotellissa on tarjolla monenlaista ohjelmaa ja henkilökunta on todella ystävällistä.
Meidän perhe palasi hetki sitten ja en suuremmin kehuisi,
All inclusive tylsä,viikossa kyllästyi sapuskoihin täysin vaikka oli teema-iltoja rantatabaarissa niin ruoka oli aina samantyylistä. Lisäksi ruokalat täysiä ja meluisia.
Hanajuomat (viinit) laimeita ja rosee oli pahinta mitä olen juonut.
Juomien valikoima oli hyvä.
Yläaltaan vesi oli niin kylmää ettei siellä juuri kukaan uinut. Ala-allas siis täynnä kun nuijalla lyöty!
Kaksi läheistä kylää pieniä ja niissä ei juuri mitään ostettavaa/tekemistä.
Ohjelmaa oli kyllä paljon mutta joka päivä ne ovat lähes samat.
Uimaranta onnettoman pieni ja siellä on kovat aallot.
Vieraat pääasiassa eläkeläisiä ja lapsiperheitä.
Hotelli on syrjäisellä ja rauhallisella alueella ja henkilökunta oli loistavaa.
hotellialue on siisti ja hyvinhoidettu sekä selkeä.
Ainakin meillä (Finnmatkojen matka) huoneen näköala onneton, vastapäinen kerrostalo näkyi hyvin ja partsille aurinko paistoi klo.10.00- 11.30.