Alan pikkuhiljaa tajuamaan sen järjellä

Elämän tarkoitus on kuolla. Jokaisella se on eri, minulla se on itsensä paskaksi repiminen. Voi kun tekisikin mieli raadella koko ruumis yhtä paskaksi ulkoa, kuin olensisältä. Aiheutan anemiaa pelkällä läsnäolollani sekä pääni vain sekoittuu psykoottisten ihmisten parissa. Enkä voi edes tappaa itseäni; En pysty. Trapped in shit
387
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

se on hyvä että et voi tappaa itteäs koska sulla on vielä mahollista avautua täällä enemmän ja yrittää selvittää ongelmia. keitä on nämä psykoottiset ihmiset keitten parissa oot? vai tarkotitko sarkastisesti muita ihmisiä psykoottisiksi?

elämässä täytyy löytää jotaki mikä kiinnostaa, mutta sitä ennen täytyy avautua ja kertoa miks asiat on niin päin vittua?

toivottavasti tästä viestistä oli jotaki apua sulle :/

Äänestä

Psykiatrien tavoitteena on lyhentää ihmisen elinikää. Jos ottaa yliannoksen neuroleptejä ja SSRI:tä, häipyy nopeammin. Olisin halunnut aikanaan eutanasian, mutta Harjavallassa ei annettu.

Äänestä

Hohho,

kuuleppas, elämän tarkoitus on elää. Kaikki muu on järjellistä höpöä ja mielikuvitusta. Nyt otan niskastasi kiinni ja menet tekemään jotain hauskaa. Heitä vaikka naapuria lumipallolla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Feelingreal kirjoitti:

Elämän tarkoitus on kuolla. Jokaisella se on eri, minulla se on itsensä paskaksi repiminen. Voi kun tekisikin mieli raadella koko ruumis yhtä paskaksi ulkoa, kuin olensisältä. Aiheutan anemiaa pelkällä läsnäolollani sekä pääni vain sekoittuu psykoottisten ihmisten parissa. Enkä voi edes tappaa itseäni; En pysty. Trapped in shit

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu