Jos vanhat vaimot pysyisi erossa

miehen uudesta suhteesta, niin kaikillä olisi hyvä olla. Kysykää itseltänne, miksi pitää sotkea miehen elämä toistamiseen, ensin itsenne kanssa ja sitten ette anna miehen rakastua uudelleen vaan häiritsette häntä ja vaaditte kauheita elareita, ja tungette lapset vielä ilmaseksi miehelle hoitoon.
Onko niin vaikea ymmärtää olevansa vanha vaimo?
Ettekö kelpaa muulle kun ,miheelle jonka elämän olette jo kertaalleen sotkeneet?
6215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei millään pahalla, mutta pakko tälleen vanhana vaimona, miehen jättäneenä, kysyä..... mitä ihmettä hourailet?

Äänestä
  • että älä mene sotkemaan enää miehen elämää, kun hänellä on uusi nainen! On epäkohteliasta mennä huuteleen sinne ikkunan alle, ei se mies sua takasin ota. Kantsii pysyä poissa ja antaa heille rauhassa olla, etsi uusi itsellesi, ja unohda mies, hänellä on nyt parempi uusi vaimo.
    Olisi kannattanut olla hyvä vaimo, niin ei tarvi itkeä nyt perään ja kaivata.

    Äänestä

kyl oli kauhiaa sen miehen elämä ennen.Mä vein sen väkisen vihille,muistaakseni sill oli jalka ja käsiraudat.Sitt viel väkisin sänkyyn,no lapsiahan siitä sitten syntyi.Onneks sää tulit sen pelastaan, mutt muista että voi tulla uus pelastaja .Mittenkäs sitten suu pannaan.

Äänestä

AP:n kirjoituksessa on paljon perää! Liian paljon on näitä ex vaimoja, jotka pyrkii tuhoamaan ex miehensä uuden suhteen puuttumalla kaikkeen, mustamaalaamalla uutta kumppania lapsille ja yhteisille tuttaville ja tekemällä ikäviä asioita hankaloittaakseen uuden suhteen rakentumista.

Minun mieheni exä teki kaikkensa tuhotakseen meidän rakkauden.. muun muassa edellä mainitut asiat. Ex vaimo ei arvostanut miestäni lainkaan. Hän oli todellinen hyväksikäyttäjä kaikin mahdollisin tavoin. Exä valehteli ja petti.. kun lopulta jäi kiinni, niin ei millään ei olisi suostunut eroon. Kun minä tulin kuvioihin vajaan vuoden päästä erosta, niin se oli hänelle maailman loppu. Hän oli päättänyt saada rahakoneensa ja hyväksikäytettävänsä takaisin. Minä olin tullut esteeksi ja minut oli poistettava. Kaikki keinot käytettiin. Vaikeita ja haastavia oli alkuvuodet ja suhde oli koetuksella. Onneksi rakkautemme oli niin vahva, että emme eronneet, vaan kaikki teki suhteestamme vain syvemmän.

Nyt 7 vuoden jälkeen exä on yhä katkera, mutta hänestä ei ole enää häiriötä meille.. Hän riitelee nykyisen kumppaninsa kanssa, joka on nyt ainakin 7 mies eron jälkeen.

Äänestä
  • Aloin seurustella nykyisen mieheni kanssa n.6v hänen eronsa jälkeen. Ex-vaimo aikoineen hyppäsi vieraaseen petiin, ja tekaisi lapsiakin uudessa suhteessa. no sitten kun nyk.mieheni alkoi seurustella kanssani, hän oli jo ehtinyt erota toisesta miehestään, ja alkoi tosi paskamaisen häirintävaiheen,jopa lapsia (hänen ja mieheni yhteisiä lapsia, silloin murrosikäisiä) käytettiin *välineenä* hänen kummallisiin temppuihinsa. Kaikesta päätellen yritti erottaa meidät, mutta rakkautemme kesti, ja nyt kun lapset ovat jo aikuisia, ei onneksi voi edes heidän kauttaan sotkea elämäämme. Joten näitä exiä näyttää löytyvän jokalähtöön!

    Äänestä

Minä olen monta kertaa iskenyt ainanai miehen joka oli avioliitossa, ei siinä ollut musta mitään pahaa. Nytkin mull aon mies ollut jo 12 v jonka nappasin eräältä naiselta, sen piti olla vaan pila, mutta tässä sitä ollaan, kyllä kannatti. Joskus nauramme sitä juttua mieheni kanssa, ja meistä se on hauksaa.
Miehen exällä on myös uusi ukkeli, joten varmasti hänkin on onnellinen siitä että ex miehellä on uusi ihana vaimo. Lapset tulee meille kuin kotiin, ja minä olen heille kuin äiti. Olen saanut heistä kasvatettua mieleisiäni kakaroita, joten kaikki meillä pelaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pelastin yhden kirjoitti:

miehen uudesta suhteesta, niin kaikillä olisi hyvä olla. Kysykää itseltänne, miksi pitää sotkea miehen elämä toistamiseen, ensin itsenne kanssa ja sitten ette anna miehen rakastua uudelleen vaan häiritsette häntä ja vaaditte kauheita elareita, ja tungette lapset vielä ilmaseksi miehelle hoitoon.
Onko niin vaikea ymmärtää olevansa vanha vaimo?
Ettekö kelpaa muulle kun ,miheelle jonka elämän olette jo kertaalleen sotkeneet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu