häntä/minua irl. Palstamärehtiminen kyllä luonnistuu. No, ei hän sua ansaitsekaan. Joo, minä todella iloitsen surkuhupaisuu-destasi.
Et edes vaivaudu tai yritä saada
Pelkääjälle
24881
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
täällä märehtimässä!!ota se saatanan malka omasta silmästäsi ensin..
Koittakaapa käyttäytyä :D
Sinun luoksesi ainakaan ei rakkaus rantaudu.
jolla on myös rohkeutta. Tää ei voinut olla mulle. Olenpas yrittänyt, en ihan suoranaista treffialoitetta, mutta kuitenkin tietyilla keinoilla yrittänyt toimia, jotta voisimme olla kahden...muuten mikään aloite ei oikein onnistu. Kerran meni pupu päksyyn ja toisella kerralla tilanne/tunnelma oli väärä. Ja olenhan myös hänelle tunteitani ilmaissut.
Oletko itse edes yrittänyt tehdä mitään? Itse olen lähes rakastunut. Hän tietää osittain tunteistani. Olen ollut aika "innokas", tyhmäkin arvaa, että olen kiinnostunut. Hänen tunteista en tiedä. Enkä edes tiedä, onko hän edes kiinnostunut...tai edes ollut. Tapaamme aina niin, että muita on paikalla. Pitäisi tehdä hänelle aloitus ulkopuolella tästä, missä yleensä tapaamme. Olisi kai pitänyt heti silloin..ajat sitten..vain tehdä se aloite. Ei tulisi turpaan niin paljon kuin nyt. Mutta historiastani johtuen, olen hieman epävarma. Ja taas tulee turpaan...muutenkin leuat kipeet.
Ei pidä paikkaansa.. En vain ole keksinyt 'järkevää' syytä tulla käymään siellä paikassa.. Tietty jos tikusta asiaa kehittelis.. Mut varmaan muut huomais asian.. Ja sekin etten ole ihan varma sinusta.. Sen verran tuntematon olet minulle.. Nimeäkään en tiedä..
Mutta.. Katsellaan.. Voihan se olla et teen jotain jos vain rohkeutta löytyy.. Kun en voi oikein muulla syyllä kuin tekosyyllä tulla käymään siellä.. Mukavaa illanjatkoa kuka sit lienetkin.. :)
t. eräs sinkkunainen
huomaa että on maanantai mutta eipä siinä.. eihän täällä mikään aitoa ole. ei kukaan tee oikeasti mitään niin ei tämä silloin totta olekaan. ja minkäköhän takia on ihmisten hyvinvointi ja mielenterveys vain laskenut viim 10v aikana? älkää nyt täällä sitä ihmetelkö...
Joo jatka vaan irl sillä samalla käytökselläs, en varmaan tuu lähellekään.
Vaikea-->Vaikeampi-->SINÄ!
tuntuu olevan huonolla tuulella. Kunkahan sua pystyis lohduttaan sun murheessa?
Sanoin vaan niinku asia oli... ei pahalla.
Kiva tyttö hän on mutta vaikea...
ehkä teillä on vain alun kommunikointivaikeuksia , yhteistä kieltä ei ole vielä löytynyt?
Sitäpä se.
Hänelle toivotan kauniita unia:)
kiva mies kai kuvittelee olevansa itse virheetön...
Olen itse sitä mieltä, että jos on tosissaan rakastunut, niin haluaa ja tekee toiselle pelkkää hyvää rakkaudessa. Kun lähestyy toista Rakkauden kautta, myös vaikealta näyttävää ihmistä, hän voi osoittautuakin ihan helpoksi :) Voi olla että on kysymys vain ujoudesta. Rakkauteen EI kuulu nimittely vaikeaksi. Syyttely ja nimittely vain kiristää välejä.
Rakkaus nimittäin rakentaa
Minua ilahdutti kovin edellinen viisas kirjoitus. hienoa :)
Siinäpä elintärkeää mietittävää..
Yritin en saanut. Minä elän mennessä hän tässä hetkessä.
toisin sulle irtokarkkeja?
t.abcd tä?
mulle mieluummin suklaata, mutta ihan vähän vaan kun mun pitää laihtua.
Abc
ac dc on bändi ja loistava bändi onkin
Älä itse mäkätä täällä palstalla jos et uskalla mitään tehdä.
...ja vielä iloitset toisen surkuhupaisuudesta???
Sitä voi pelätä niin monia asioita. :)
Pakkeja, satuttamista. Sitä, ettei onnistu, erinäisistä syistä. Et toiselle tulee parempi. Et toinen löytää jotain "painavia" vikoja. Mitä vaan. Eiks semmonen oo ihan inhimillistä? :)
En kaipaa ainakaan ihmistä joka iloistee toisen surkuhupaisuudesta. Tuollaisista pysyn kaukana...
kiva kun olen äijämäinen.
Tämä oli tässä. Paskapalsta.
Kun sitten sen kerran kohdataan niin kaikki aukenee. Moni luulo vääräksi osoittautuu.
Luota nyt edes itseesi, jos et siihen toiseen luota, vielä.
Joopajoo. Näihin tuskin kannattaa edes vaivautua vastaamaan.