Armeijaan menevän kunto

Mörmeli

Eli onko armeijaan mentäessä läpäistävä tietyt kuntokriteerit ennenku palvelu alkaa? Ja jos on niin onko joitain kuntoon liittyviä asioita mitä kannattaisi kehittää? Syksyllä alkaisi intti ja meinasi aloittaa jo lihaskunnon ja kestävyystason kehittämisen.

3

725

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mörmeli

      Ai niin. Ja paljonko kustannuksia intin käymiseen suurin piirtein menee?

    • abdkfl
    • Jääkäri

      Älä saihkähdä jos sinulla on huono kunto. Huono kuntoset pääsee erihommiin ( puolen vuoden nakit/kuski/kirjuri/spade/it linja). Toi lapun 2200= huono on aika naurettava sillä minun aika olin ainut omasta tuvasta joka juoksi 2200. Tietysti hyvästä kunnosta on apua , mutta et tarvitse kummoista kuntoa selvitäksesi palveluksesta. Armeijassa myös kusetataan alku palveluksesta. Sanotaan että jos haluaa puolella vuodella kannattaa tehdä hyvin testeissä. Todellisuudessa kaikki hyvin pärjänneet JOUTUVAT 9kk

      Valinta menee näin:
      1: Kykenevät,Halukkaat
      2.Kykenettömät Halukkaat
      3.Kykenevät, Haluttomat
      4.Kykenettömät,Haluttomat

      Pidä siis mielessä. JOS JUOKSET 3K COOPERISTA JA SAAT MAKSIMIN LIHASKUNTOTESTISTÄ ET TULE PÄÄSEMÄÄN MITENKÄÄN PUOLELLA VUODELLA!!!!!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      84
      1369
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      52
      987
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      370
      818
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      142
      769
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      709
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      707
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      658
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      625
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      622
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      604
    Aihe