Peto tappoi lapsen

Kuopppaan

3

150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 885+56565

      Aloitatko, vuoden 2013 huvimetsästäjäksi valittu, omasta pikku seropistasi?

    • Niin..

      Tällaiset uutiset on arkipäivää maassa kuin maassa mutta silti nämä vaan ohitetaan olankohatuksella ja toteamilla sattuuhan sitä ja rapatessa roiskuu yms.. ja sitten taas kiljutaan kurkku suorana että sudet ja ketut ja ilvekset on kauheita ja ne hirmuiset pedot syö lapset ja mummot kotipihoilta yms sekopäisiä kauhutarinoita. Tyhmyys se vain kasvaa syrjäkylillä päivä päivältä..

      • suurin peto

        Syrjäkulmilla huvimetsästys on varsinainen vaaran aiheuttaja. Ammusklevat toisiaan ja örvellyksessä kuolee jopa lapsia. Vahinkoja sattuu kokonaan ulkopuolisillekin. Metsästäjä on ympäristöä tuhoava ihmispeto jolla on kumppanina koiran rakki.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      174
      5006
    2. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      169
      1641
    3. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      66
      1467
    4. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      67
      983
    5. Lieksa missä syy?

      Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte
      Lieksa
      124
      807
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      797
    7. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      57
      794
    8. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      761
    9. En olisi uskonut et

      Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.
      Ikävä
      66
      749
    10. miehelle naiselta

      Monen naisen kanssa olet lempinyt, mutta mua et saanutkaan 😉
      Ikävä
      76
      741
    Aihe