Oppilaiden kokemuksia koulupalosta?

Löytyisikö täältä ketään opiskelijaa joka oli koulussa tulipalon aikaan? Mielenkiintoista olisi kuulla jotain juttuja miten palo alkoi ja miten poistuminen onnistui ynnä muuta, oliko paniikkia ilmassa jne.
2178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

olisikaan päässyt ulos, niin savu olisi pian tainnuttanut 600 henkeä.

Äänestä

Eikö koulussa ollut jonkinverran sauhua kun oppilaat sieltä poistuivat? Joutuivat kuulemma kyyryssä kulkemaan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaikkihyvinlopusk kirjoitti:

Löytyisikö täältä ketään opiskelijaa joka oli koulussa tulipalon aikaan? Mielenkiintoista olisi kuulla jotain juttuja miten palo alkoi ja miten poistuminen onnistui ynnä muuta, oliko paniikkia ilmassa jne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu