Renuranska ja SUMI

Pahalta näyttää

Viitaten ranskalaiseen ajattelutapaan ja sitä kautta suunitteluun, insinööritaitoon niin ei hyvältä Sumin kohtalo Grenoblessa vaikuta.
Yksi vaihtoehto olisi ollut antaa luonnolliselle parantumiselle aikaa, eikä alkaa poraamaan päähän reikiä, keinotekoista koomaa, ynnä muuta suorittamaan. Vaikea tilanne lääkärille/lääkäreille, jos olisi kuollut olisi voitu syyttää, että ei mitään tehty. Mutta miten olisi tilanne, jos vain vuodelepoa ja viileä kääre päähän, luontaista toipumista. Turvotushan on luontainen reaktio kehossa, joka laskee maalaisjärjen mukaan ajallaan levossa, kun paraneminen pääsee käyntiin.
Kun ei Ranskassa osata autoakaan valmistaa, niin kuinka sitten aivoja korjata. On taidettu aiheuttaa enemmän haittaa kuin hyötyä ronkkimisella.
Tiedän muutaman tapauksen, jossa päänsä lyönyt on itse kävellyt kotiinsa ja sänkyyn kuollut. Mikä on oikea ratkaisu missäkin tilanteessa, sitä ei taida kukaan tietää, lääkäritkään eivät voi aina parantaa, päinvastoin voivat toimia virheellisesti tilanteessa. Miten edesauttaa luontaistaparanemista parhaiten, siinä ydin. Luontaisenparanemisen estäminen monenlaisilla toimilla voi myös johtaa päinvastaiseen mihin pyritty. Tämä ei suoraan liity renuun, mutta Ranskaan ja autoiluun kuitenkin.

3

125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • taasnolottaasuzuajaa

      Ja taas koki sukisuki-miehen ego kovan kolauksen: nimittäin Sukizuki Ass-Cross oli TM:n talviautovertailun HUONOIN. Se sai vain 7,3 pistettä, ja esim. Renault Captur oli huomattavasti parempi saadessaan 7,7 pistettä. Sukizukissa moitteita saivat huonolla tolalla oleva jousitusmukavuus, täysin hengetön ohjaus, kulutus, päästöt ja lämmityslaitteen teho. Paljon moitittavaa ja suhteellisen vähän kehuttavaa siis.

      Joten miksi taistella tuulimyllyjä eli totuutta vastaan? Renault on tutkitusti laadukkaampi ja sillä pärjää Suomen talvessa paremmin. Joten ei ole Sukizukia suunniteltu talveen, toisin kuin Rellu.

      Sinuna lähtisin kyllä hyvin nopeasti häntä koipien välissä pois Renu-palstalta.

      • missä lääkitys?

        Mistä sukisuki miehestä oikein höpötät renuaja? Onko lääkityksesi unohtunut kun jo tuollaisia hourailet? Äkkiä lääkäriin sillä se jonniinjoutava renuaminen saa nyt loppua.


      • mikä renuaja?
        missä lääkitys? kirjoitti:

        Mistä sukisuki miehestä oikein höpötät renuaja? Onko lääkityksesi unohtunut kun jo tuollaisia hourailet? Äkkiä lääkäriin sillä se jonniinjoutava renuaminen saa nyt loppua.

        No niin, noin koville ottaa. Piti moneenkin ketjuun kommentoida, mutta yhteenkään kysymykseen et taaskaan vastannut. On se varmasti rankkaa...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe