Marttilassa vain henkisesti ja älyllisesti vajaita sekä uudismuuttajia?

Hyvä paikka yrittää asua

Kaikki tuntemani marttilalaiset ovat muuttaneet Turun hintatasoa karkuun, seutukunnista parisuhteen perässä (eli serkun tai jonkun kaverin entisen naapurin; piirit kun ovat pienet) tai asuneet siellä koko ikänsä.
Viimeksi mainitut ovat todennäköisesti myös käyneet jatko-opinnot korkeintaan Kosken lukiossa tai Salossa amiksessa. Riittääkö Marttilassa edes töitä teille kaikille? Autonasentajaa on, ja varmaan sitä siivoojaa. Ainiin, n. 70% teistä on työttömiä ja viinaanmeneviä, unohdin.
Sitä tulee joutenollessa kiire elää muiden elämää ja juoruta, ja varastaa toisten ukkoja tai eukkoja.
Muutama maahanmuuttaja käydään savustamassa ulos välillä, ja ulkopaikkakuntalaisia tuijotellaan, jos vaikka olis tutun tutun tuttuja. Ja jollei, niin sitäkin voi seurata amisbemmillä pitkin huonoa asfalttitietä.

10

4321

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sa555

      Juu, toista se on täällä Salossa, kun töitäkin piisaa kaikille,, eikun hetkinen,, jaa,,

    • Äly hoi, älä jätä ..

      No mistäs sinä VIISAS MAHTAILIJA sitten olet?
      On sulla murheet ..... voi hel....

    • Reipas Yrittäjä

      Ei Marttilassa sentään ihan kaikilla ole aikaa juosta kameran kanssa toisten perässä.

    • niin ole tätä

      ei toki sitä

    • Anonyymi

      Marttilassa on paljon narsisteja, sadisteja, psyko- ja sosiopaatteja. Päättäjissä istuu lastenkiusaajia ja pärstäkertoimen mukaan hoituu kaikki asiat. Juoruillaan salassapitovelvollisuuden alaisista asioista ja harrastetaan sairasta vainoa valittua uhria kohtaan, kunnes kuolee tai muuttaa pois.

      • Anonyymi

        Upeeta joku kirjoittanut naulankantaan eräskin sellainen muuttaa marttilaan thaikun perässä varmaankin raukka


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Upeeta joku kirjoittanut naulankantaan eräskin sellainen muuttaa marttilaan thaikun perässä varmaankin raukka

        meillä on bändi, joka nähdää ruisrockissa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        meillä on bändi, joka nähdää ruisrockissa

        Kiva, että joskus näätte🤣


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Upeeta joku kirjoittanut naulankantaan eräskin sellainen muuttaa marttilaan thaikun perässä varmaankin raukka

        Ihmisellä paha olla, voi🥺


    • Anonyymi

      Katkera, kateellinen aloitus.
      Tsejmppiä valitsemallasi tiellä😉

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      265
      9995
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      192
      5704
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      167
      5284
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      75
      4911
    5. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      7
      3193
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      0
      2560
    7. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      212
      2479
    8. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      12
      2299
    9. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      355
      2049
    10. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      24
      1845
    Aihe