Marttilassa vain henkisesti ja älyllisesti vajaita sekä uudismuuttajia?

Hyvä paikka yrittää asua

Kaikki tuntemani marttilalaiset ovat muuttaneet Turun hintatasoa karkuun, seutukunnista parisuhteen perässä (eli serkun tai jonkun kaverin entisen naapurin; piirit kun ovat pienet) tai asuneet siellä koko ikänsä.
Viimeksi mainitut ovat todennäköisesti myös käyneet jatko-opinnot korkeintaan Kosken lukiossa tai Salossa amiksessa. Riittääkö Marttilassa edes töitä teille kaikille? Autonasentajaa on, ja varmaan sitä siivoojaa. Ainiin, n. 70% teistä on työttömiä ja viinaanmeneviä, unohdin.
Sitä tulee joutenollessa kiire elää muiden elämää ja juoruta, ja varastaa toisten ukkoja tai eukkoja.
Muutama maahanmuuttaja käydään savustamassa ulos välillä, ja ulkopaikkakuntalaisia tuijotellaan, jos vaikka olis tutun tutun tuttuja. Ja jollei, niin sitäkin voi seurata amisbemmillä pitkin huonoa asfalttitietä.

10

4314

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sa555

      Juu, toista se on täällä Salossa, kun töitäkin piisaa kaikille,, eikun hetkinen,, jaa,,

    • Äly hoi, älä jätä ..

      No mistäs sinä VIISAS MAHTAILIJA sitten olet?
      On sulla murheet ..... voi hel....

    • Reipas Yrittäjä

      Ei Marttilassa sentään ihan kaikilla ole aikaa juosta kameran kanssa toisten perässä.

    • niin ole tätä

      ei toki sitä

    • Anonyymi

      Marttilassa on paljon narsisteja, sadisteja, psyko- ja sosiopaatteja. Päättäjissä istuu lastenkiusaajia ja pärstäkertoimen mukaan hoituu kaikki asiat. Juoruillaan salassapitovelvollisuuden alaisista asioista ja harrastetaan sairasta vainoa valittua uhria kohtaan, kunnes kuolee tai muuttaa pois.

      • Anonyymi

        Upeeta joku kirjoittanut naulankantaan eräskin sellainen muuttaa marttilaan thaikun perässä varmaankin raukka


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Upeeta joku kirjoittanut naulankantaan eräskin sellainen muuttaa marttilaan thaikun perässä varmaankin raukka

        meillä on bändi, joka nähdää ruisrockissa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        meillä on bändi, joka nähdää ruisrockissa

        Kiva, että joskus näätte🤣


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Upeeta joku kirjoittanut naulankantaan eräskin sellainen muuttaa marttilaan thaikun perässä varmaankin raukka

        Ihmisellä paha olla, voi🥺


    • Anonyymi

      Katkera, kateellinen aloitus.
      Tsejmppiä valitsemallasi tiellä😉

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      342
      12070
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      45
      3566
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      82
      3149
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      120
      2907
    5. 99
      2804
    6. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      60
      2597
    7. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      159
      2516
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      273
      2409
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1501
    10. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      15
      1488
    Aihe