Pähkinäpuu/pensas sisällä

Tietääkö kukaan voiko sisällä kasvattaa pähkinäpuuta tai pensasta.
Jos voi niin olisi kiva tietää mistä saa siemeniä tai valmiita puita/pensaita
muutenkin neuvoja olisi kiva saada
1345
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Pähkinäpesas sisällä, hhhmm? Parvekkeelle voisi ajatella, jos olisi joku talvehtimispaikka. Maapähkinää pystyy kasvattamaan ikkunalaudalla. Kasvi on sisäoloissa altis punkeille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


palavaPensas kirjoitti:

Tietääkö kukaan voiko sisällä kasvattaa pähkinäpuuta tai pensasta.
Jos voi niin olisi kiva tietää mistä saa siemeniä tai valmiita puita/pensaita
muutenkin neuvoja olisi kiva saada

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu