Ylivieska

Kumpi on mielestänne parempi asuinpaikka: Ylivieska vai Oulu?
5203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Haapavesi on ok.

Äänestä

YLIVIESKA tietysti.Kaikkea paskaa täälläkin on alkanut sattuun ja tapahtuun,mutta ei onneksi niin paljon kuin Oulussa tms isomassa paikassa.
Hoopovesi on poikkeus pahuuden suhteen menee monen pikkupaikan ohi..on se niin paska/paha paikka.

Äänestä

Ehdottomasti Oulu, onhan se sentään kunnon kaupunki hyvine palveluineen. Tämä Ylivieska on sisäänlämpiävä kyläpahanen, näin se menee.

Äänestä
  • Onhan siellä palveluja - huono puoli vaan se, että myös kova nuorisotyöttömyys ) :

    Äänestä

täältä kans vahva ääni haapaveden puolesta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kokkolalainen87 kirjoitti:

Kumpi on mielestänne parempi asuinpaikka: Ylivieska vai Oulu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu