Lörtsy

Siis joku istui vahingossa lihiksen päälle ja kutsui sitä lettua lörtsyksi?
5110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Eu kielsi alle 19cm kutsumasta nakiksi.

Äänestä

Viinirypäle ei ole nakki

Äänestä
  • prinssinakki?

    Äänestä

ei lörtsy pahaa ole

Äänestä

Nykyinen muoto on lihapiirakan alkuperäinen muoto.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mihin katos nakit? kirjoitti:

Siis joku istui vahingossa lihiksen päälle ja kutsui sitä lettua lörtsyksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu