Naurattaa ihmiset jotka luulee että kaikki johtuu heistä. Jos joku aikoo tappaa itsensä tai muuten vaan paska olo niin "älä nyt mun takia" voi hohhoijjaa, teitä maailman napoja!! Ihmisillä on muitakin ongelmia eikä kukaan tapa itseänsä kenenkään yhden ihmisen takia. Tai ehkä jossain tarinoissa, Romeo ja Julia tai joku muu yhtä pska. Mutta ei sellaista oikeassa elämässä tapahdu.
Hehehhehh
nesteet ulos päästä
482
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mistä päättelet että ihmiset luulee johtuvan itsestään?
Lukiko täällä jossain jotain tommosta "älä nyt mun takia", vai muistat jostain muualta vastaavaa?
Miksei tota voisi oikeasti tapahtuakin, mutta kai ihmisellä täytyy olla muitakin vaikeuksia taustalla.
Mutta yksikin ihminen kauniilla sanoillaan ja välittämisen eleellä voi estää toisen itsemurhan tai ainakin siirtää sitä. antaa aikaa toisen ajatella asiaa tarkemmin. Ehkä näyttää elämän kauniimpaa puolta jos itsemurhaa hautova näkee sillä hetkellä vain synkän puolen ja tuskan.
Valitettavasti näin juuri oikeassa elämässä tapahtuu..
Ihmiset on tappaneet itsensä jonkun toisen takia..
Aina täytyy suhtautua vakavasti jos joku puhuu itsarista..
Näistä on faktaa.
Aivan äskettäin tuttavani teki tuon, ampui itsensä kun vastakaiku olikin vain valhetta. En ollut minä jonka vuoksi sen teki, mutta sekä tekijä että sen aiheuttaja molemmat hyviä ystäviäni. Nyt vain on aika yrittää mieltää tuo teko, mutta järki ei anna myöten sitä ymmärtää, kenties koskaan.