Heippa!
Luin jostain että näillä leveysasteilla oinas nousevana merkkinä olisi melko harvinaista.
No, tässä ilmoittautuu kuitenkin yksi nousu oinas.
Aurinkomerkki skorpioni ja kuumerkki neitsyt.
Onko muista nousevia oinaita ja miten elämä pyyhkii?
Nouseva Oinas. Harvinaisuus?
perhoinen
2
2693
Vastaukset
- punakuu
Moi!
Olen myös kuullut nousevien Oinaiden olevan harvassa. Olen itse yksi ja aurinkomerkiltäni myös Skorpioni. Kuu on kuitenkin minulla Härän kohdalla.
Miten se elämä pyyhkii... Hankala ehkä tällaisessa anonyymikeskustelussa ruveta purkamaan sydäntä. Hyvin kuitenkin pyyhkii! - härkänen0530
Totta kai "keskimmäisiä "merkkejä, kuten vaakoja ja neitsyitä on eniten nousivina merkkeinä Suomen leveysasteilla syntyneissä. Ja vastaavasti kaloja ja oinaita vähiten. Siis huom nousevina merkkeinä.
Kannattaa selvittää mitä nouseva merkki tarkoittaa niin ymmärtää, miksi näin on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2453323Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3602970Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,171985Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.791848Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e641775Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591652MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,131543- 1231483
Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4841413Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S11404