Käsijarrun kiristys cordoba

Miten kiristetään?
53750
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

automaattinen kiristys jokaisella käytöllä männissä kierähtää palat hieman lähemmäs.

Äänestä

Kyllä ihan on vaijerilla tehtävä kiristys ja kiritään auton sisältä ottamalla suojamuovi pois kässärin ympäriltä,kehintä on "automaattinen" joka on yleensä ruosteessa ja sijaitsee jarrurummun sisällä,nuo männät ei liity kyllä mitenkään käsijarruun vaan jalkajarruun

Äänestä
  • Levyjarrut?

    Äänestä

Vaihda vaijerit ja levyt plus palat ja satulat niin alkaa pelaa.

Äänestä

No yleensä sitä kiristetään sieltä käsijarruvivun juuresta, vaikka ensin se pitäisi kiristää sieltä jarrurummun päästä säätämällä kengät mahdollisimman lähelle rumpua. Vaikka siellä jotkut automaattisäädöt kai onkin niin ei ne koskaan missään autossa tuppaa toimia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Seat cordoba kirjoitti:

Miten kiristetään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu