Maastopukuheppu

melkein uusi paimiolaine

Kuka on tämä vanhempi mies joka kulkee maastopuku päällä ja vihreä baretti päässä. Tuntuu olevan toisinaan aika jurrissa kun näkee kadulla tai kaupassa ??

47

1488

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuntematonhenkilö

      Kun näät, niin kysy ihmeessä kuka olet :D

      • jooohh

        Niin.


    • kaikkituntee

      Taitaa Olla Juha "Rorikon" Leppäkoski?

      • okkkkk

        Onko?


      • tiedähhhhhhh

        En.


      • turkuilpo

        soittiko rumpuja joskus?


    • tuleva maastopuku

      Ajattelin ostaa maastopuvun,ja käydä myös paimiossa.Pukuja myydään ihan luvallisesti paimiossakin,joten ei tuossa mitään pahaa pitäisi olla.

      Tulevatko nämä paimiolaiset jotain sitten kyselemään,vai käyttäytyvätkö muuten uhkaavasti,jos maastopukua käyttää?

    • Luulisin 12

      KP.
      Vanha "Sähkömies".
      Mut jokin vuosi vierähtänyt ryyppy päällä.
      Taisi jäädä päälle Venäjän hommissa.

      • Naapurini

        KP:han se on. Mun entinen naapuri Maurizintieltä, mukava tyyppi, parhaimpia naapureita mitä koskaan ollu. Kertokaa terveisiä :)


      • teeet

        Se pöllii kaupoista kaikkea.


      • narkki
        teeet kirjoitti:

        Se pöllii kaupoista kaikkea.

        niin? mitä sitten? vähäosaiset joutuu elämään reunalla.


    • utelias-jurpo

      Vuosikymmen jo ainakin mennyt tenutellessa- noudattaa mottoa "sikana olet symppis"... Neuvostoliiton aikana oli Sähkölähteenmäen hommissa rajan takana ja hyvää viinaa ja huonoja naisia oli tarjolla liikaa. Päätyi lopulta puistokemistiksi. Harmillista. Eikä lopultakaan ole kovin vanha heppu, olisko vuosimallia -62 tai -63.

      • nocomments

        Melkein kaksi vuosikymmentä. Nautti aikoinaan suuresti siitä, että on tunnettu. Ja tässä nyt nähdään, että herättää kiinnostusta vielä tänäkin päivänä... Heh. Onpa jotain saavuttanut, vaikka paljon on näin ulkopuolisen silmin katsottuna menettänytkin.


    • pea

      peter pan

      • kukas se on

        pinokkio


    • paimiossa käyvä

      meillä liedossa vastineena on oma adolf Hitler mustaviiksinen mies mustissa vaatteissa baskeri päässä ja keppi kädessä

      • okkkkk

        On.


    • liedon tyypistä

      ehkei jurrissa voi olla luonnostaan tuimakatseinen lasisesti katsoo kuten hullu julma

    • katsoo julmasti

      puheleekin itsekseen

    • ovat miehet ne

      samaa ikäluokkaakin muuten

    • liedossa ollut

      maastohousumies siilitukkainen kaupustelijana hurjannäköinen mies ovien takana

    • liedon opetuslapsi

      paimion jeesus

    • myös juoppo

      tämä onkin

    • tunkkari

      Kuka on se tommy?

      • siitäniinmä

        Entiedämitään


    • se ole kukaan

      ehkei niistä sitten

    • 66666

      Koppari!

    • kylläkin

      Liedon Baskerimies on nuorempi aika paljon siitä

      • okkkk

        On.


    • onkin

      Skyttä Toni Lieto

      • moih

        Joo.


    • Vihreätmiehet

      Krimillä nämä pienet vihreät miehet ilman arvomerkkejä olivat Venäläisiä ja lopputulos tiedetään.
      Jos alkaa näkymään enemmän vastaavaa porukkaa, on syytä huolestua. Voivat olla suur Turun miehiä, Paimion valloittaminen ei muuten onnistunut.
      Suur Turun tyyli ja perusteet olivat samantyyppisiä, suuri ja mahtava laulun sanoin. Mitä isompi, sen vahvempi ja keskushallinto päättää.

    • okkkkk

      Jep.

    • sain

      Ylös

    • joohhh

      Niin.

    • tiedetään

      Nyt on sitten maastohousuinen mies aiheuttanut kotirauhan rikkoutumisen viikonlopulla Paimiossa öiseen aikaan ja pari eteisen ikkunaakin rikkonut. Samsungin känykkänkin oli pudottanut ja poliisi korjasi sen talteen. Kultainen korvarengas oli ollut erityistuntomerkkinä.

      • mmm888811224

        missäpäin on riehunut?


      • ihmehörhö
        mmm888811224 kirjoitti:

        missäpäin on riehunut?

        Tehdastiellä tällä kertaa siellä lämpökeskuksen takana. Oli kuulemma vienyt lämpömittarin anturijohdonkin.


      • niinolikäynyt
        ihmehörhö kirjoitti:

        Tehdastiellä tällä kertaa siellä lämpökeskuksen takana. Oli kuulemma vienyt lämpömittarin anturijohdonkin.

        Omistaja oli herännyt meteliin ja mennyt kysymään, kuka siellä ja mitä asiaa. Heppu oli sanonut, että Rauli vaan eikä mulla oikein mitään asiaa ole ja häippässyt.


      • mmm888811224

        okei


      • Kaapeli12667

        Saatiinko tekijää kiinni koskaan


      • niimpätietysti

        Luulisi nyt sentään kännykän avulla omistajakin löytyvän.


    • Jorethegreat

      onko Joren kavereita?

    • masaha

      Se on mun kaverini tuo masa.

    • jol45

      tommy on se lihava

    • MilitariEsa

      Se on Korpikosken Esa alunperin Luvialta kotoisin. Kävi aikoinaan armeijassa laskuvarjojääkärinä. Oli vuonna 1985 rauhanturvaajana Libanonissa. Kuului siihen porukkaan joka joutui vangituksi joksikin aikaa. Myöhemmin on toiminut mm postinkantajana ja eritoten kirvesmiehenä rakennustyömailla. On mukava kaveri mutta viihtyy enimmäkseen omissa oloissaan. Vihaa mopoja ja joskus viiltelee niiden renkaita. Tunnetaan yleensä nimeltä Militari Esa! Kärsii post-traumaattisesta stressistä. Välillä pelot ja vainoharhat saavat hänet erakoitumaan ja vetäytymään metsiin. Silloin rakentelee laavuja ja lumimajoja. Kalastaa, sienestää, marjastaa, etsii syötäviä juuria ja yrttejä ja muita kasviksia. Metsästää myös lintuja, piisameita ja majavia henkensä pitimiksi. Voi kuulemma tappaa hirvenkin metsästyspuukolla. Viimeksi kun näin hänet niin oli mies ryöminyt ojarumpuun piiloon räntäsateen takia. Annoin vanhalle kaverille parikymppiä rahaa. Sanoi että aikoo käydä syömässä Mäkkärillä vaihteen vuoksi kun nuo piisamit maistuu niin vitun pahalle!

    • Anonyymi
      UUSI

      Huu

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      151
      10964
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5240
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2453
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2143
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1711
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1564
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      30
      1251
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1186
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      935
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      892
    Aihe